Kłobuck

Koleżeński Bieg Niepodległości

Niepodległościowe biegi odbędą się również m.in. w Koszęcinie, Dobrodzieniu czy Lublińcu.
WWW.FLICKR.COM
Koleżeński Bieg Niepodległości

W środę 11 listopada (godz. 16.00), w Narodowe Święto Niepodległości, członkowie Niezależnej Grupy Biegowej zapraszają wszystkich chętnych na wspólne bieganie (zbiórka na kłobuckim rynku przy pomniku Jana Pawła II)

– Przebiegniemy ok. 8 km w tempie dostosowanym do grupy. Jednocześnie zapraszamy w każdy piątek o godz. 19.15 na Rynek im. Jana Pawła II w Kłobucku zarówno początkujących biegaczy, jak i tych bardziej doświadczonych na wspólne, spokojne bieganie ulicami naszego miasta – zachęca prezes NGB Kłobuck Grzegorz Dobosz.
Niepodległościowe biegi odbędą się również m.in. w Koszęcinie, Dobrodzieniu czy Lublińcu.
W Lublińcu Wojskowy Klub Biegacza „Meta” jest organizatorem X Biegu Niepodległości (11.11., 10.00), którego start i meta znajdują się na stadionie lublinieckiej Sparty. Pierwszych 1 000 uczestników, którzy przebiegną 2,5-kilometrowy dystans, otrzyma na mecie pamiątkowe koszulki i medale. A następnie na zielonej płycie boiska piłkarskiego biegacze wspólnie utworzą biało-czerwony, żywy napis POLSKA.
W Dobrodzieniu odbędzie się XI Bieg Niepodległości oraz VIII Marsz Nordic Walking o Srebrny Sygnet z Orłem w Koronie na dystansie 5 km. Biuro zawodów czynne w dniu biegu w godz. 10.00-11.15. Start i meta usytuowane są na Stdionie Miejskim w Dobrodzieniu (ul. Piastowska). Biegacze wystartują na dwie 2,5-kilometrowe pętle o godz. 12.00, a zwolennicy nordic walking pół godziny wcześniej. Zwycięzcy wśród kobiet i mężczyzn biegu oraz marszu zostaną uhonorowani pamiątkowymi srebrnymi sygnetami z orłem w koronie.
W Koszęcinie (powiat lubliniecki) zostanie przeprowadzony I Niepodległościowy Bieg i Marsz Nordic Walking o Puchary Wójta Gminy. Najpierw na 5-kilometrową przełajową trasę wyruszą zwolennicy nordic walking (godz. 12.40), a następnie biegacze (godz. 13.00). Start i meta imprezy biegowej znajdują się na terenie miejscowego GOSiR-u przy ul. Sportowej. Najlepsi otrzymają puchary i nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe medale. (Sas)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck

Kompletnie pijana za kółkiem spowodowała kolizję

Jarosław Jędrysiak11 czerwca 2024

Szkolna świetlica ukończona i otwarta

Jarosław Jędrysiak10 czerwca 2024

Słowa uznania dla działaczy kultury

Jarosław Jędrysiak9 czerwca 2024

Już projektują nowy żłobek w Kłobucku!

Jarosław Jędrysiak26 maja 2024

Iga Kozacka na 61. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu

Redakcja25 maja 2024

Nasze młode tenisistki z ważnym sukcesem

Jarosław Jędrysiak22 maja 2024