Kłobuck

Sukces uczniów w konkursie „Czas na zdrowie”

„Vita Minki” w akcji – promocja zdrowej żywności w szkole.
GIMNAZJUM IM. JANA PAWŁA II W KŁOBUCKU
Sukces uczniów w konkursie „Czas na zdrowie”

Grupa „Vita Minki” z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kłobucku zdobyła II miejsce w Polsce

W Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kłobucku nauczyciele podjęli się szczególnego wyzwania – razem z uczniami zawalczyli o szerzenie aktywnego stylu życia, nie tylko wśród gimnazjalistów, ale również całej społeczności lokalnej. W związku z tym w marcu br. zaangażowali się w ogólnopolski konkursowy projekt edukacyjny „Czas na zdrowie”, którego organizatorem była Fundacja Banku Ochrony Środowiska. W szkole powstała grupa „Vita Minki” (Wiktoria Sakowska, Julia Pawełczak, Angelika Kuberska, Izabela Błaszczyk, Katarzyna Bukała, Marta Trzaska, Magdalena Paciepnik, Karolina Kostan, Katarzyna Jagusiak, Przemysław Pluta), która w szczególny sposób zadbała o promowanie zdrowego stylu życia. Do zadań zespołu należało przygotowanie apelu dla uczniów, zaplanowanie i zorganizowanie Festynu Zdrowia z udziałem gości, napisanie scenariusza oraz wypromowanie imprezy. Wszystkie działania uczniowie opisywali w szczegółowych raportach, które razem ze zdjęciami przesyłali do organizatorów. Na efekty ich pracy nie trzeba było długo czekać. Dzięki swojemu zapałowi w I etapie konkursu zdobyli II miejsce w Polsce i tym samym wywalczyli nagrodę dla szkoły.

Karolina Kostan, reprezentantka „Vita Minek”, po odebraniu dyplomu. Kłobuccy uczniowie pokonali aż 87 szkół z całej Polski.

Obraz 1 z 1

GIMNAZJUM IM. JANA PAWŁA II W KŁOBUCKU


– Jest to dla naszej szkoły duże wyróżnienie. Wszyscy włożyliśmy w ten projekt dużo pracy i serca, dlatego bardzo cieszymy się z wygranej – mówiła Dorota Ciemięga, opiekunka zespołu uczniów.
Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 27 października w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W spotkaniu wzięły udział opiekunki zespołu – Dorota Ciemięga i Wioleta Białecka oraz Karolina Kostan – jedna z uczennic należących do grupy „Vita Minek”. Impreza miała charakter podsumowujący, uczestniczyli w niej zaproszeni goście (m.in. naczelnik Wydziału Rolnictwa Ekologicznego Michał Rzytki i prezes Fundacji BOŚ Andrzej Pietrucha), organizatorzy konkursu, koordynatorzy oraz laureaci z całego kraju. Zwycięskie zespoły odebrały nagrody z rąk podsekretarz stanu w MRiRW Zofii Szalczyk.
– Jesteśmy przekonani, że działania podjęte przez „Vita Minki” przyczynią się do wzrostu świadomości dotyczącej aktywnego stylu życia oraz zmiany nawyków żywieniowych, a nagroda zmotywuje nas się do wytężonej pracy w przyszłej edycji konkursu, w której na pewno weźmiemy udział – mówiła Wioleta Białecka. (opr. red.)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck

Pora idealna dla pikników i festynów

Jarosław Jędrysiak13 czerwca 2024

Kompletnie pijana za kółkiem spowodowała kolizję

Jarosław Jędrysiak11 czerwca 2024

Szkolna świetlica ukończona i otwarta

Jarosław Jędrysiak10 czerwca 2024

Słowa uznania dla działaczy kultury

Jarosław Jędrysiak9 czerwca 2024

Już projektują nowy żłobek w Kłobucku!

Jarosław Jędrysiak26 maja 2024

Iga Kozacka na 61. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu

Redakcja25 maja 2024