Iwanowice Duże

Kto najpiękniej pisze?

Laureaci i uczestnicy konkursu kaligraficznego w Iwanowicach.
SP IWANOWICE DUŻE
Kto najpiękniej pisze?

27 października w Wiejskim Centrum Kultury w Iwanowicach Dużych odbył się III Powiatowy Konkurs Kaligraficzny „Mistrzowie pióra”

Organizacją konkursu zajęła się Szkoła Podstawowa w Iwanowicach Dużych, a swoje umiejętności w zakresie pisania liter kształtnych i czytelnych zdecydowało się tego dnia sprawdzić aż 29 uczniów z dziewięciu różnych szkół powiatu kłobuckiego.
– Tematem przewodnim konkursu była jesień. Uczestnicy przepisywali więc wiersze o jesieni, scena udekorowana była kolorowymi liśćmi i dyniami, a na stolikach znajdowały się jesienne bukiety – opisuje Iwona Łozińska, polonistka ze szkoły w Iwanowicach.
Gdy zakończyli już zmagania młodzi mistrzowie zręcznego prowadzenia pióra (czy też może raczej długopisu), za sprawdzanie ich prac zabrało się jury, w którym zasiadły panie Daniela Okoń i Halina Chazy z biblioteki w Opatowie oraz Donata Jeziorska z rady rodziców przy iwanowickiej szkole. Oczekiwanie na wyniki konkursu urozmaicono występami uczennic klas III, IV i VI. Dziewczęta śpiewały piosenki – jak można się domyślić – o jesieni.
Gdy już wyniki ogłoszono (przedstawiamy je poniżej), laureatom wręczał nagrody i dyplomy wójt Bogdan Sośniak. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali też pamiątkowe pióra. Nagrody te ufundowała rada rodziców szkoły w Iwanowicach oraz wójt gminy Opatów. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Iwanowice Duże

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Iwanowice Duże

Z impetem wjechał w drzewo

Jarosław Jędrysiak1 lipca 2023

Kiedy naprawią zapadliska w drodze?

Jarosław Jędrysiak26 marca 2019

Nowa droga się zapada

Jarosław Jędrysiak5 lutego 2019

Jurajski Puchar w Iwanowicach Dużych

Stanisław Wrzesiński15 lipca 2018

Chcieliby dobrą drogę, a nie połataną

Jarosław Jędrysiak21 marca 2018

Droga w polu, dom w drodze

Jarosław Jędrysiak9 listopada 2017