Kłobuck

Jak pracują lekarze

Rodzice skarżą się nie tylko na popołudniowe nieobecności lekarzy, ale i utrudnienia przy rejestracji dzieci do przychodni.
ARCH.
Jak pracują lekarze

ZDROWIE. Poradnia dla dzieci w Kłobucku przy 11 Listopada jest czynna w dni robocze od 8.00 do 18.00. Tak przynajmniej informuje Zespół Opieki Zdrowotnej w Kłobucku na swej stronie internetowej. Okazuje się jednak, że rzeczywistość wygląda

Jarosław Jędrysiak

Rodzic skarży się, że choć teoretycznie poradnia ma być czynna do szóstej po południu, to w praktyce można zapomnieć, że uda się zastać lekarza po godz. 17.
– To jest problem, bo jeśli ktoś pracuje, to rzadko kończy pracę przed piątą po południu. No, chyba ze pracuje w urzędzie. A po tej godzinie co prawda można sobie pójść do poradni dziecięcej, ale lekarza się tam już nie zastanie – mówi nasz rozmówca.

Mężczyzna zauważył, że czasem problem z zastaniem lekarza jest jeszcze wcześniej, bo nawet tuż po czwartej. Rzeczywiście dziś, gdy czasy niepracujących babć się skończyły, podobne sytuacje mogą stanowić problem. Zwłaszcza że choroba dziecka nie będzie czekać na dogodne terminy.
Rano trzeba jechać dwa razy
Mieszkaniec Rybna zwraca uwagę na jeszcze inną niedogodność związana z zasadami działania poradni dziecięcej w Kłobucku.
– W zasadzie nie ma szans, żeby dziecko zarejestrować do poradni telefonicznie z samego rana. Choć lekarz przyjmuje od ósmej, rejestracja telefoniczna działa od dziewiątej trzydzieści. Kto chce dziecko zarejestrować wcześniej, musi się osobiście stawić w przychodni nasz czytelnik.

Czytaj więcej w najbliższym, piątkowym numerze GK lub na e-wydaniu.

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck

Znów dojedziesz linią 64 do Częstochowy

Jarosław Jędrysiak24 kwietnia 2024

Teatralne rozmaitości w Kłobucku

Jarosław Jędrysiak23 kwietnia 2024

„Nie umiera ten, kto żyje w naszych sercach i pamięci”

Jarosław Jędrysiak22 kwietnia 2024

Samorządowe budynki przestaną kopcić

Jarosław Jędrysiak14 kwietnia 2024

Fotografowali wiosnę

Jarosław Jędrysiak10 kwietnia 2024

Rusza wielka inwestycja pod Kłobuckiem

Jarosław Jędrysiak31 marca 2024