Piłka nożna, A- i B-klasa

Derbowy remis Znicza z Olimpią

W powiatowych derbach Znicz Kłobuck 3:3 (2:0) zremisował z Olimpią Truskolasy, dla której drugą bramkę znakomitym uderzeniem zza pola karnego zdobył Cezary Tomziński (przy piłce).
STANISŁAW WRZESIŃSKI
Derbowy remis Znicza z Olimpią

W powiatowych derbach Znicz Kłobuck zremisował z Olimpią Truskolasy, tracąc dwie bramki w doliczonym czasie gry. Oksza Łobodno, wysoko wygrywając z Błękitnymi Libidza, awansowała na pozycję wicelidera tabeli grupy pierwszej. Mistrzem jesieni zostali piłkarze Płomienia Czarny Las, bezbramkowo remisując z prowadzonym przez Konrada Wilka Orłem Kiedrzyn

Stanisław Wrzesiński

W posiadających długoletnią tradycję, ale stojących na przeciętnym piłkarskim poziomie powiatowych derbach między Zniczem a Olimpią dużo było niecelnych podań, fauli i pretensji do sędziego, a stanowczo za mało składnych i przemyślanych akcji oraz niestety… kibiców. Nie zabrakło bramek i dramatycznej końcówki, w której Olimpia Truskolasy w doliczonym czasie gry po znakomitych uderzeniach z tzw. pierwszej piłki zza pola karnego Cezarego Tomzińskiego i Jakuba Tyklewicza doprowadziła do wyrównania. Grający w pierwszej połowie zdecydowanie lepiej od Olimpii gospodarze prowadzili 2:0 po celnych strzałach Arkadiusza Gotszlinga i Mateusza Adamusa. W 57. minucie kontaktową bramkę uzyskał grający trener gości Marcin Zalewski. Cztery minuty później na 3:1 podwyższył Tymoteusz Tekieli. Ten sam zawodnik w 66. minucie otrzymał czerwoną kartkę za obronę ręką piłki zmierzającej do bramki Znicza po kolejnym rzucie rożnym wykonywanym przez piłkarzy Olimpii. Podyktowanego za powyższe przewinienie karnego nie wykorzystał jednak Zalewski, strzelając ponad bramką. Niemniej z minuty na minutę rosła przewaga Olimpii, czego efektem były m.in. dwie znakomite niewykorzystane sytuacje bramkowe Bartłomieja Paciepnika czy minimalnie niecelne uderzenie Zalewskiego oraz w konsekwencji dwa gole, które doprowadziły do remisu 3:3.

Czytaj więcej w najnowszym numerze GK lub na e-wydaniu.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Piłka nożna, A- i B-klasa

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Piłka nożna, A- i B-klasa