Przystajń

„Nie święci garnki lepią”

Wychowawczynie postarały się o wyjątkowo atrakcyjne zajęcia plastyczne dla trzecioklasistów. Dzieci pod okiem znawcy rzemiosła same tworzyły naczynia z gliny.
ZS PRZYSTAJŃ
„Nie święci garnki lepią”

Atrakcyjne warsztaty ceramiczne z udziałem trzecioklasistów odbyły się w Zespole Szkół w Przystajni

W ramach warsztatów ceramicznych dzieci mogły same pobawić się gliną i popróbować tworzenia wyrobów ceramicznych. Co istotne, zajęcia dla trzecioklasistów poprowadził znawca tematu.
– Warsztaty dla dzieci z klas III A i B poprowadził pan Paweł Wierzbicki. To absolwent Wydziału Szkła i Ceramiki AGH w Krakowie, przedstawiciel drugiego pokolenia zajmującego się ceramiką. Zajęcia prowadzi także m.in. w Muzeum Wsi Opolskiej i Centrum Edukacyjnym Rękodzieła – mówi Dorota Kmieć, która wraz z Małgorzatą Pąchalską doprowadziła do tego, że dzieci mogły wziąć udział w tak niecodziennych zajęciach.
Odrobiny teorii też nie zabrakło. Gość opowiedział dzieciom, skąd się bierze glina na garnki, jak się naczynia formuje, suszy i wypala oraz jak się je zdobi. Chwilę potem dzieci mogły same spróbować swoich sił w tworzeniu z gliny.
– Każde dziecko otrzymało kawałek gliny plastycznej – szarej niebrudzącej – z którego miało stworzyć w zespole pracę na zadany temat. Wiele emocji wzbudziło u dzieci toczenie gliny na kole garncarskim o napędzie elektrycznym. Uczniowie robili to samodzielnie oraz przy pomocy instruktora – relacjonuje Dorota Kmieć.
Spod dziecięcych palców wychodziły więc przeróżne miseczki i wazoniki. Wszystko, co podpowiedziała wyobraźnia twórcza. Nauczycielki podkreślają, że uczniowie oddawali się pasji tworzenia z wielkim zaangażowaniem i skupieniem.
– Zajęciach takie uczą wiary we własne siły i możliwości, a przede wszystkim sprawiają, że na bardzo długo pozostaną w pamięci dzieci – dodaje wychowawczyni trzecioklasistów. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przystajń

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Przystajń

Nowy samorząd gminy Przystajń już działa

Jarosław Jędrysiak15 maja 2024

Wójt podsumowuje rok

Jarosław Jędrysiak15 lutego 2024

Na co pójdą gminne pieniądze?

Jarosław Jędrysiak31 stycznia 2024

Ile nowych książek w ciągu roku?

Jarosław Jędrysiak13 stycznia 2024

Kiermasz świąteczny w Przystajni

Jarosław Jędrysiak19 grudnia 2023

Zasłużony dla województwa

Jarosław Jędrysiak12 grudnia 2023