Krzepice

Nie referendum, a konsultacje

Poprzeć budowę biogazowni czy przeciw niej protestować? Zakład taki zmniejszy ilość odoru z tuczarni czy wręcz go powiększy? Spierano się o to podczas sesji, a za ponad miesiąc decyzję podejmą mieszkańcy.
JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Nie referendum, a konsultacje

Mieszkańcy części gminy Krzepice wypowiedzą się, czy chcą, by przy fermie świń pod miastem powstała biogazownia. Debata podczas sesji pokazuje, że temperatura sporu jest wciąż wysoka

Jarosław Jędrysiak

Referendum zapowiedziano podczas relacjonowanego szeroko na naszych łamach spotkania mieszkańców. Ale późniejsza konsultacja prawna sprawiła, że od takiej formuły odstąpiono. Zamiennie zaproponowano konsultacje połączone z głosowaniem.

Stanowisko rady gminy
Zasady przeprowadzenia konsultacji w sprawie biogazowni przy ul. Dąbrowskiego rada uchwaliła we wtorek. Założono, że obejmą one mieszkańców krzepickich osiedli Stare Miasto, Kuźniczka i Kuków oraz sołectwa Zajączki Pierwsze. Głosowanie ma poprzedzić kampania informacyjna. Niewykluczone, że z udziałem niezależnych autorytetów. To bardzo istotne, jeśli decyzja ma zostać podjęta świadomie. Bo do rozwiązania jest problem odoru związanego z produkcją trzody.
Finałem konsultacji będzie głosowanie „za” lub „przeciw” biogazowni. Odbędzie się 24 stycznia w godzinach od 9. do 18. Mieszkańcy Starego Miasta zagłosują w GOK-u przy Częstochowskiej, Kuźniczki – w szkole przy ul. Skłodowskiej, Kukowa – w remizie OSP, Zajączek Pierwszych – w szkole podstawowej. Co ważne, zapisano też, że konsultacje będą ważne bez względu na liczbę osób, które wezmą w nich udział.

Czytaj więcej w najnowszym numerze GK lub na e-wydaniu.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Krzepice

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Krzepice

Będzie przebudowa skrzyżowania na obwodnicy

Jarosław Jędrysiak14 czerwca 2024

Budują ulicę

Jarosław Jędrysiak28 maja 2024

Szczegółowo badają warunki w szkole

Jarosław Jędrysiak12 marca 2024

Mierzono pył w powietrzu

Jarosław Jędrysiak2 marca 2024

Omówili zagrożenie wysokim poziomem wody

Jarosław Jędrysiak21 lutego 2024

Ferie w GOK-u trwają

Jarosław Jędrysiak6 lutego 2024