Kłobuck

Napad nożowników

Pobili 59-latka w jego własnym domu i ukradli mu samochód. Teraz siedzą w areszcie.
KPP KŁOBUCK
Napad nożowników

Trzech uzbrojonych mężczyzn w kominiarkach napadło na kłobucczanina w jego własnym domu. Pobili go i okradli. Już siedzą

W nocy w poprzedni piątek w domu 59-latka z Kłobucka trzech sprawców wybiło szybę w oknie i wtargnęło do środka. Ubrani w kominiarki napastnicy dotkliwie pobili kłobucczanina, a grożąc mu nożem – zmusili do oddania kluczyków do samochodu. Dwóch z nich ukradzionym 59-latkowi autem uciekło z miejsca przestępstwa.
Napadnięty mężczyzna mimo poważnych obrażeń ciała zdołał dotrzeć do sąsiada. Wezwane zostało pogotowie, zawiadomiono policję.
Tymczasem sprawcy nie zajechali skradzionym autem zbyt daleko. Kilkaset metrów od domu swej ofiary wjechali do rowu. W sumie nic dziwnego – 20-latek, który prowadził, miał przeszło promil alkoholu. Jego 19-letni kompan – ponad 3 promile. Nietrzeźwy był także trzeci ze sprawców rozboju, także 19-letni. Ten z kolei uciekał motorowerem.
– Wszyscy zostali zatrzymani. Po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzuty rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Ponadto dwóch z oskarżonych odpowie za prowadzenie pojazdów mechanicznych po pijanemu – relacjonuje mł. asp. Marta Ladowska, oficer pracowy kłobuckiej policji.
Trzej napastnicy czekają już na sprawiedliwość. Na wniosek prokuratora i kłobuckich śledczych sąd umieścił ich w areszcie na trzy miesiące. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck

Samorządowe budynki przestaną kopcić

Jarosław Jędrysiak14 kwietnia 2024

Fotografowali wiosnę

Jarosław Jędrysiak10 kwietnia 2024

Rusza wielka inwestycja pod Kłobuckiem

Jarosław Jędrysiak31 marca 2024

Przedszkolaki gośćmi w szkole

Jarosław Jędrysiak26 marca 2024

Są środki na bezcenny zabytek

Jarosław Jędrysiak25 marca 2024

Wkrótce decyzja o budowie drogi wojewódzkiej 491

Jarosław Jędrysiak24 marca 2024