Siatkówka

Noworoczna zadyszka Tygrysów Krzepice

W piątek (15.01., 20.00) w Przystani w I rundzie play-off zmierzą się drużyny, które zajęły drugie i trzecie miejsce w rundzie zasadniczej PALS-u,s tj. miejscowy Płomień oraz Meteor Opatów.
STANISŁAW WRZESIŃSKI
Noworoczna zadyszka Tygrysów Krzepice

Liderujących w rozgrywkach wieluńskiej ligi siatkówki Tygrysów Krzepice dosięgła noworoczna zadyszka, czego konsekwencją były dwie porażki w trzech ostatnich pojedynkach. W kłobuckim PALS-ie zakończyła się runda zasadnicza

Stanisław Wrzesiński

Zdecydowanie najlepszą drużyną rundy zasadniczej PALS-u w Kłobucku byli przygotowujący się do IV-ligowych rozgrywek siatkarze Victorii Biała. Podopieczni Rafała Kieszkowskiego w 10 spotkaniach nie ponieśli żadnej porażki, tracąc jedyny punkt w wygranym 3:2 meczu z Płomieniem. Drugie miejsce tzw. siatkarskim rzutem na taśmę wywalczyła drużyna z Przystajni, a na przedostatnie miejsce w tabeli dzięki wyjazdowej wygranej 3:0 (25:23, 25:19, 25:16) z Tytanem Ostrowy nad Okszą awansował Pogrom Częstochowa. Wcześniej zweryfikowany jako walkower dla zespołu gości pojedynek VII kolejki pomiędzy Płomieniem Przystajń a Tytanem Ostrowy nad Okszą doczekał się sportowego rozstrzygnięcia na siatkarskim parkiecie. Ostatecznie 3:0 (25:15, 25:21, 25:22) triumfował Płomień.
– W I rundzie play-off (1-4, 2-3 i 5-6), która rozpoczyna się w najbliższy piątek 15 stycznia, zespoły rywalizują do dwóch wygranych. Przy czym drużyny z 5. i 6. miejsca po rundzie zasadniczej kończą na tej fazie rywalizację. Natomiast wygrani z par: 1-4 i 2-3 zagrają o I miejsce w PALS-ie, a przegrani o miejsce trzecie – informuje organizator tegorocznej edycji powiatowej ligi Wiesław Drab.
W klasyfikacji na najwszechstronniejszego (MVP) siatkarza powiatowej ligi prowadzą z dorobkiem 4 punktów Dominik Żak (Victoria) i Paweł Szajer (Płomień). Jeden punkt mniej posiada Piotr Ptak (Tytan).
W wieluńskiej lidze siatkówki podopieczni Jakuba Kuziorowicza z krzepickich Tygrysów najpierw w zaległym pojedynku II kolejki 0:3 przegrali w Czarnożyłach z KS-em Kąty. Następnie w IX kolejce 3:0 pokonali Latakię oraz w X kolejce 1:3 (26:24, 14:25, 19:25, 20:25) ulegli Agrotowi Siatkarzowi Sokolniki.

Czytaj więcej w najnowszym numerze GK lub na e-wydaniu.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Siatkówka

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Siatkówka

KS Emjot Victoria Biała II mistrzem kłobuckiego PALS-u

Redakcja22 marca 2017

Porażka Płomienia Przystajń

Redakcja16 lutego 2017

Dzieło Przypadku triumfuje w Pankach

Redakcja20 stycznia 2016