Lipie

Na osiedlu będą drogi

Drogi na terenie lipskiego osiedla doczekają się remontu w czasie drugiej kadencji wójt Bożeny Wieloch, prywatnie - także mieszkanki tego osiedla.
JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Na osiedlu będą drogi

INFRASTRUKTURA. Jest już znana ostateczna lista inwestycji drogowych w województwie, które uzyskają dofinansowanie z „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”. Wśród nich jest zadanie zaplanowane przez gminę Lipie

Program, którego długą nazwę przytoczyliśmy powyżej, zastąpił wcześniejszy, w ramach którego powstawały tzw. schetynówki. To informacja o tyle istotna, że to właśnie z tego programu powstawały dotąd te najsolidniejsze z dróg lokalnych, których przebudowę realizowano kompleksowo. Ponad dwie dekady oczekiwali więc mieszkańcy osiedla w Lipiu na drogi lepsze niż szutrówki, ale w finale doczekają się za to dróg porządnej jakości.
Wniosek gminy Lipie o dofinansowanie budowy sieci dróg, obejmującej ulice: Dolną, Leśną, Topolową, Jaworową, Klonową i Lipową, znalazł się w gronie 18 wniosków z gmin całego województwa, na które zostaną przeznaczone dofinansowania.
– Mogę na sto procent powiedzieć, że otrzymamy dofinansowanie na budowę tych dróg i to jest fakt – komunikowała z zadowoleniem podczas ostatniej sesji wójt Bożena Wieloch. – Wkrótce będziemy ogłaszać przetarg i przygotowywać się do rozpoczęcia tego zadania – dodała.
Kwota dofinansowania, z którego skorzysta gmina, to ponad 843 tys. zł. Drugie tyle zostało przy składaniu wniosku zadeklarowane jako wkład własny gminy. Tym samym łączna wartość zadania budowy dróg na lipskim osiedlu to blisko 1,7 miliona złotych. Normą jest jednak, że po przeprowadzeniu przetargu wybrane w nim oferty opiewają na kwoty znacząco niższe. Na ile, dowiemy się po przetargu. W momencie zakończenia składu tego numeru nie było jeszcze informacji o jego ogłoszeniu. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Lipie

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Lipie

Odpowiedzialna pracownica nagrodzona

Jarosław Jędrysiak11 marca 2024

Podali, kto odpowiada za odśnieżanie

Jarosław Jędrysiak7 grudnia 2023

Pojedzie do Doliny Krzemowej

Jarosław Jędrysiak3 lipca 2023

„Być jak Ignacy” w Lipiu

Jarosław Jędrysiak14 czerwca 2023

Tablica pokaże jakość powietrza

Jarosław Jędrysiak30 maja 2023

Gminna aplikacja pomoże z odpadami

Jarosław Jędrysiak17 maja 2023