Albertów, Panki, powiat

Ambasador odwiedził nasze firmy

W firmie Ekomex w Pankach prezentowano nowoczesne maszyny do przetwórstwa rolnego. Są one eksportowane do różnych krajów świata. Czy kolejnym ważnym rynkiem dla producenta z Panek stanie się wkrótce Kazachstan?
JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Ambasador odwiedził nasze firmy

WSPÓŁPRACA MIĘDZYNARODOWA. W minioną sobotę z roboczą wizytą na terenie powiatu kłobuckiego gościł ambasador Kazachstanu

Inicjatorem wizyty w powiecie kłobuckim ambasadora nadzwyczajnego i pełnomocnego Kazachstanu w Polsce, Erika Utembajewa, był szef Krajowego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych, Władysław Serafin. Główny cel tej wizyty to nawiązanie kontaktów z biznesem działającym w branży przetwórstwa rolnego i rekonesans możliwości współpracy polskich firm z Kazachstanem, z inwestycjami w tym kraju włącznie. Gość odwiedził trzy działające z sukcesem firmy: Jamar w Albertowie, zakład masarski „Jędrycha” i produkujący oraz eksportujący maszyny do przetwórstwa spożywczego Ekomex w Pankach. Przyjrzał się z bliska procesowi produkcji, ofercie przedsiębiorstw, a z ich właścicielami toczył rozmowy na temat perspektyw biznesowych, które dla inwestycji – także tych z Polski – tworzy obecnie Kazachstan. Ambasador podczas wizyt w przedsiębiorstwach spotkał się także z przedstawicielami zarządu powiatu, wicestarostą Maciejem Biernackim i Krzysztofem Nowakiem. Mieliśmy możliwość porozmawiania zarówno z gościem z ambasady, jak i z inicjatorem jego wizyty w naszym powiecie. (jar)

Czytaj więcej w najnowszym numerze GK lub na e-wydaniu.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Albertów, Panki, powiat

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Albertów, Panki, powiat