Panki

Wójt terroryzuje pracowników?

Czy Bogdan Praski terroryzuje swoich podwładnych, czy tylko wymaga od nich pełnego zaangażowania w pracę? Pracownicy urzędu twierdzą, że poprzez działania wójta oraz nowej sekretarz gminy i skarbniczki atmosfera w pracy jest nie do zniesienia.
JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Wójt terroryzuje pracowników?

KONTROWERSJA. Czy w Urzędzie Gminy Panki jest „mobbing, poplecznictwo i nierówne traktowanie, a pracowników przyjmuje się po znajomości”? Tak wynika z listu ze skargami pracowników na stosunki panujące w urzędzie. Wójt jest innego zdania i pyta: „Czy wymaganie sumiennej pracy przez całe 8 godzin to mobbing?”

Jarosław Jędrysiak

Pracownicy tłumaczą, że napisanie listu podyktowane było pojawieniem się w urzędzie nowej osoby – sekretarz gminy Sylwii Piątkowskiej, a zasady, na jakich pracuje, budzą ich wątpliwości.

Przyszła i się „szarogęsi”?
– W pierwszych dniach swojej pracy zażądała umowy na czas nieokreślony, gdzie inni pracownicy zatrudnieni w urzędzie przechodzili okres próbny na umowach czasowych. Następnie zażądała podwyżki w stosunku do pensji byłej pani sekretarz, która posiadała wieloletnie doświadczenie – czytamy.
Pracownikom nie podoba się też zajmowanie się przez sekretarz sprawą szkoły w Aleksandrowie. A także zmiana zakresu jej obowiązków. Jak zauważono, są one inne niż poprzedniczki, bo część rozdzielono między pozostałych urzędników. Przy większej pensji.
Także decyzje sekretarz dotyczące wydatków na rzecz urzędu zostały skrytykowane.
– Dokonała licznych zakupów, mimo iż był koniec roku i owe zakupy nie były planowane w budżecie na 2015 rok – dowiadujemy się.
Chodzi o zakup telewizora, mebli, ekspresu do kawy, o remont w urzędzie. I to w sytuacji, gdy mówi się jednocześnie o oszczędnościach, o konieczności zamknięcia szkoły w Aleksandrowie.
Wójt, któremu przedstawiamy te wszystkie zarzuty, bierze w obronę swoją pracownicę.

Czytaj więcej w najbliższym, piątkowym numerze GK lub na e-wydaniu.

29 komentarzy

29 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Panki

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Panki

Droga jest gotowa

Jarosław Jędrysiak12 czerwca 2024

Trzeba oszczędzać wodę

Jarosław Jędrysiak1 czerwca 2024

Powitanie Nowego Wozu Strażackiego w OSP Panki!

Jarosław Jędrysiak27 maja 2024

Dzielnicowy sprzątał razem z uczniami

Jarosław Jędrysiak13 maja 2024

Rozbiórka poprawi widoczność

Jarosław Jędrysiak14 marca 2024

Gmina pomoże skorzystać z „Czystego Powietrza”

Jarosław Jędrysiak23 lutego 2024