Truskolasy, Kłobuck, powiat

A-klasowa Olimpia Truskolasy mistrzem powiatu

Halowy mistrz powiatu kłobuckiego, Olimpia Truskolasy, z prezesem Krzysztofem Krawczykiem, trenerem Marcinem Zalewskim, gośćmi honorowymi i organizatorami oraz licznymi nagrodami.
STANISŁAW WRZESIŃSKI
A-klasowa Olimpia Truskolasy mistrzem powiatu

HALOWA PIŁKA NOŻNA. Zajmująca czwarte miejsce w grupie pierwszej A klasy częstochowskiej Olimpia Truskolasy, pokonując w pojedynku finałowym 1:0 występującą w klasie okręgowej Liswartę Krzepice, triumfowała w XVI Mistrzostwach Powiatu Kłobuckiego w Halowej Piłce Nożnej Seniorów im. Marka Sztolcmana w Kłobucku. Piłkarze z Truskolas wygrali po raz czwarty w 16-letniej historii mistrzowskiej halowej imprezy

Zwycięska drużyna Olimpii Truskolasy w nagrodę otrzymała okazały puchar ufundowany przez przewodniczącego rady powiatu Zbigniewa Pilśniaka. W emocjonującym i wyrównanym spotkaniu jedyna bramka padła po uderzeniu piłki z autu przez grającego trenera Olimpii Marcina Zalewskiego oraz niefortunnej interwencji bramkarza Konrada Pląskowskiego, któremu piłka wysunęła się z rąk i przekroczyła linię bramkową. Pomimo kilku okazji bramkowych z obydwu stron wynik meczu nie uległ już zmianie. Pierwszoplanową postacią halowej imprezy był grający trener truskolaskiej Olimpii Marcin Zalewski, który oprócz zdobycia zwycięskiej bramki w finale triumfował w trzech klasyfikacjach indywidualnych mistrzostw, tj. jako najlepszy piłkarz, strzelec (7 goli) oraz MVP Turnieju Finałowego. W spotkaniu o trzecie miejsce między dwoma przedstawicielami częstochowskiej okręgówki Klub Sportowy z Panek po dwóch celnych trafieniach Bartosza Pławczyka 2:0 pokonał ubiegłorocznego triumfatora halowych mistrzostw powiatu kłobuckiego Amatora Golce. We wcześniejszych zaciętych meczach półfinałowych Olimpia po golach Cezarego Tomzińskiego i Marcina Zalewskiego oraz bardzo dobrej postawie bramkarza Bartosza Parkitnego 2:0 wygrała z Amatorem, a celny strzał Rafała Kasprzaka zadecydował o zwycięstwie 1:0 Liswarty z KS-em Panki, dla którego dwóch dogodnych sytuacji bramkowych nie wykorzystał Arkadiusz Hyra.

Galeria:

Czytaj więcej w najnowszym numerze GK lub na e-wydaniu.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Truskolasy, Kłobuck, powiat

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Truskolasy, Kłobuck, powiat