Kłobuck

AIESEC w gimnazjum

Wolontariuszki z zagranicy poprowadziły ciekawe zajęcia i wzbudziły ogromną sympatię uczniów.
GIMNAZJUM IM. JANA PAWŁA II W KŁOBUCKU
AIESEC w gimnazjum

WARSZTATY. Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kłobucku gościło wolontariuszki międzynarodowej studenckiej organizacji AIESEC. W tym roku w ramach projektu edukacyjnego World Talks szkołę odwiedziły dwie studentki – Katlego Sebothoma z Republiki Południowej Afryki oraz Marina Lovrić z Chorwacji

Wolontariuszki prowadziły zajęcia w języku angielskim w formie ciekawych prezentacji i praktycznych warsztatów, przybliżając uczniom kulturę i zwyczaje swoich krajów. Program ten wzbudził duże zainteresowanie, a uśmiechnięte studentki zyskały sobie w szkole ogromną sympatię.
Gimnazjum nie ograniczyło działań związanych z uczestnictwem w projekcie AIESEC tylko do własnej społeczności uczniowskiej. Na warsztaty z wolontariuszkami zostali zaproszeni także szóstoklasiści z kłobuckich szkół podstawowych. Po zakończonej lekcji zgodnie stwierdzili, że prezentacja była dla nich interesująca i chcieliby w przyszłości uczestniczyć w podobnych zajęciach.
Współpraca z organizacją AIESEC stała się tradycją gimnazjum. To już trzeci tego typu projekt, w którym szkoła uczestniczyła – mówiła Edyta Suchanek, koordynator projektu.
Głównym celem projektu jest szerzenie tolerancji wobec innych kultur i narodowości oraz promowanie praktycznej nauki języka angielskiego. Dzięki udziałowi w projekcie uczniowie mają szansę poszerzyć horyzonty, przełamać barierę językową, a także nawiązać międzynarodowe znajomości. (oprac. red.)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck

Już projektują nowy żłobek w Kłobucku!

Jarosław Jędrysiak26 maja 2024

Iga Kozacka na 61. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu

Redakcja25 maja 2024

Nasze młode tenisistki z ważnym sukcesem

Jarosław Jędrysiak22 maja 2024

Młodzi muzycy konkurują na scenie

Jarosław Jędrysiak20 maja 2024

Starosta i wicestarosta z życzeniami w ZOZ

Jarosław Jędrysiak19 maja 2024

Dobrze uczą śpiewać w Kłobucku

Jarosław Jędrysiak19 maja 2024