Kłobuck

Na Zamkowej gościli gimnazjalistów

Profil strażacki to nowość w ofercie edukacyjnej szkoły ponadgimnazjalnej na Zagórzu w Kłobucku.
ZS NR 1 KŁOBUCKJ/GRZEGORZ GARBACIAK
Na Zamkowej gościli gimnazjalistów

EDUKACJA. W Zespole Szkół nr 1 w Kłobucku zorganizowano Dni Otwarte. Uczniowie gimnazjów mogli bliżej poznać warunki nauki w szkole i perspektywy zawodowe, jakie ona otwiera

W formie targów edukacyjnych uczniowie i nauczyciele prezentowali gimnazjalistom poszczególne kierunki kształcenia. Chwalono się projektami realizowanymi w szkole, jak np. „Erasmus+” (i wyjazdy na wymianę młodzieży w jego ramach – Wolontariat Europejski), programami edukacyjnymi i profilaktycznymi, jak choćby „Europejski kodeks walki z rakiem”. Atutem placówki są też działające tu koła i organizacje, w tym m.in. drużyna ZHP, koło strzeleckie. A atutem największym – dobrze wyposażone warsztaty służące do praktycznej nauki kilku zawodów oraz szkolne pracownie. Zainteresowaniem potencjalnych przyszłych uczniów cieszyły się przygotowane pokazy, zwłaszcza te sprawnościowe – w wykonaniu uczniów klas policyjnych.
Szkoła na Zagórzu przygotowała na ten rok ważną nowość. W jej ofercie edukacyjnej pojawi się nowy profil – kierunek nauczania. Będzie to profil strażacki, który dołączy do już oferowanych w liceum: ogólnopolicyjnego, humanistycznego, politechnicznego i medycznego. W programie nowego profilu będzie m.in. edukacja pożarnicza, będą ćwiczenia praktyczne na terenie jednostek zawodowej straży pożarnej. Profil zakłada też szeroki ogólny rozwój umiejętności, od pływania przez pierwszą pomoc po prowadzenie działań ratunkowych. Przewidziane są też obozy, podczas których będzie można uczyć się w warunkach znacznie bardziej atrakcyjnych niż szkolne ławy.
Technikum w zespole szkół ma najszerszą w powiecie ofertę zawodów, w których można się kształcić. Z kolei czterech zawodów można się uczyć w szkole zawodowej.
Gościom z gimnazjów zaproponowano nie tylko promocję szkoły, ale i coś na ząb. Degustowane ciasta i „chłopski kociołek” to potrawy, które na tę okazję przygotowali uczniowie klas gastronomicznych. Łącznie do „Jedynki” zawitało ponad 380 uczniów z gimnazjów z powiatów kłobuckiego i pajęczańskiego. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck

Znów dojedziesz linią 64 do Częstochowy

Jarosław Jędrysiak24 kwietnia 2024

Teatralne rozmaitości w Kłobucku

Jarosław Jędrysiak23 kwietnia 2024

„Nie umiera ten, kto żyje w naszych sercach i pamięci”

Jarosław Jędrysiak22 kwietnia 2024

Samorządowe budynki przestaną kopcić

Jarosław Jędrysiak14 kwietnia 2024

Fotografowali wiosnę

Jarosław Jędrysiak10 kwietnia 2024

Rusza wielka inwestycja pod Kłobuckiem

Jarosław Jędrysiak31 marca 2024