Krzepice, Miedźno, Truskolasy

Klubowe zmiany Pląskowskiego, Mońki, Napory i Giericha

Artur Pląskowski z prezesem spółki Tyski Sport S.A. Grzegorzem Bednarskim.
WWW.GKSTYCHY.INFO
Klubowe zmiany Pląskowskiego, Mońki, Napory i Giericha

PIŁKA NOŻNA. Wychowanek Liswarty Krzepice, a w przeszłości zawodnik częstochowskiej Victorii, Gwarka Zabrze, Rakowa Częstochowa czy Chojniczanki Chojnice (I liga) Artur Pląskowski, który jesienią 2015 roku występował w II-ligowym Nadwiślanie Góra, związał się rocznym kontraktem z grającym również na tym samym poziomie rozgrywkowym GKS-em Tychy

W zajmującym po piłkarskiej jesieni szóste miejsce na II-ligowym poziomie, ale posiadającym znacznie wyższe sportowe aspiracje GKS-ie Tychy, przyjdzie 22-letniemu pochodzącemu z Krzepic napastnikowi rywalizować m.in. z Czechem Adamem Varadim, który na swoim koncie posiada mistrzowski tytuł wywalczony w sezonie 2003/2004 z Banikiem Ostrawa.
– Artur to bardzo duże wzmocnienie naszej drużyny. Od dawna szukaliśmy takiego napastnika. Artur bardzo dobrze spisywał się w sparingach, zdobywał bramki, a co najważniejsze, był ciągle pod grą. Mimo młodego wieku jest zawodnikiem bardzo poukładanym, dlatego pokładamy w nim duże nadzieje. Jestem pewien, że jego bramki pomogą GKS-owi awansować do pierwszej ligi – mówił o Pląskowskim prezes spółki Tyski Sport SA Grzegorz Bednarski.
Z powodu pauzy za żółte kartki Artur Pląskowski nie zagrał w pierwszym wiosennym, bezbramkowo zremisowanym wyjazdowym spotkaniu GKS-u Tychy z Energetykiem ROW Rybnik. Zdobył natomiast bramkę w przegranym 2:3 sparingowym meczu tyskiej drużyny z liderem III ligi śląsko-opolskiej Odrą Opole. W niedzielnej, XXI kolejce II-ligowych rozgrywek, w wygranym 1:0 meczu na wyjeździe z Polonią Bytom, w 68. minucie zastąpił 30-letniego Adama Varadiego, który w najwyższej klasie rozgrywkowej w Czechach rozegrał łącznie 218 spotkań, zdobywając 46 bramek.
Pewniakiem w obronie zajmującego aktualnie 16. miejsce w II-ligowej tabeli Gryfu Wejherowo jest wypożyczony z częstochowskiego Rakowa kolejny wychowanek Liswarty – Przemysław Mońka. Jego nowy klub w pierwszym wiosennym spotkaniu otrzymał trzy punkty walkowerem z powodu wycofania się z rozgrywek Okocimskiego Brzesko, a w drugim pewnie (3:0) pokonał Nadwiślan Góra.
Po rozwiązaniu kontraktu z II-ligowym Radomiakiem Radom występujący na pozycji pomocnika 25-letni kłobucczanin Krzysztof Napora ostatecznie wylądował w Świcie Nowy Dwór Mazowiecki, zajmującym po rundzie jesiennej trzecie miejsce w III lidze łódzko-mazowieckiej. Napora regularnie występował w sparingach, zdobywając m.in. gola w wygranym 3:1 wyjazdowym pojedynku Świtu z wiceliderem II ligi Wisłą Puławy. A w sobotę 12 marca zadebiutował w zespole Świtu, w zremisowanym 1:1 pojedynku XIX kolejki trzecioligowych rozgrywek z rezerwami ekstraklasowej Legii Warszawa (m.in. w składzie z pozyskanym z krakowskiej Wisły bramkarzem Radosławem Cierzniakiem).
Wychowanek Gromu Miedźno, 21-letni Martin Gierich, który następnie występował w zespołach młodzieżowych (m.in. Centralna Liga Juniorów Starszych) oraz IV-ligowych rezerwach GKS-u Bełchatów, rundę wiosenną tegorocznego sezonu 2015/2016 spędzi w Bałtyku Koszalin, zajmującym aktualnie ostatnie miejsce w III lidze pomorsko-zachodniopomorskiej.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Krzepice, Miedźno, Truskolasy

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Krzepice, Miedźno, Truskolasy