Powiat

Druga wiosenna wygrana Sokoła Wręczyca Wielka

Zamykający A-klasową tabelę grupy pierwszej Maraton Walenczów 1:2 (0:1) przegrał z liderującym Płomieniem Czarny Las. Przy piłce pozyskany przed rundą wiosenną na zasadzie wolnego transferu Grzegorz Łebek (Maraton).
STANISŁAW WRZESIŃSKI
Druga wiosenna wygrana Sokoła Wręczyca Wielka

PIŁKA NOŻNA. Podopieczni Wojciecha Dawidowskiego, wygrywając dwa kolejne wiosenne spotkania, tj. 5:3 z Okszą Łobodno oraz 2:0 z Gromem Cykarzew, zbliżyli się na odległość zaledwie jednego punktu do 4. miejsca uprawniającego w tzw. grupie mistrzowskiej do rywalizacji o awans do klasy okręgowej. Bramka grającego trenera Marcina Zalewskiego w 89. minucie zapewniła wygraną na wyjeździe Olimpii Truskolasy z Orlikiem Blachownia

Stanisław Wrzesiński

W zwycięskim – 2:0 (0:0) – wyjazdowym spotkaniu z Gromem Cykarzew bramki dla piątego obecnie w tabeli grupy pierwszej Sokoła Wręczyca Wielka strzelali Paweł Nowak i Bartosz Bartelak. Najwięcej piłkarskich emocji oraz trzy bramki oglądali liczni kibice podczas niecałych ostatnich 10 minut (w tym czterech doliczonych) derbowego spotkania między Zniczem Kłobuck a Błękitnymi Libidza. Prowadzenie dla gospodarzy w 86. minucie uzyskał grający trener Rafał Staśkiewicz, który ponad 20 minut wcześniej zmienił Kamila Zycha. W 89. minucie na 2:0 podwyższył Marcin Najman. Dwie minuty później za faul w polu karnym na Amadeuszu Polaku czerwoną kartką (akcja ratunkowa) został ukarany Marcin Sroka, a karnego na honorowego gola zamienił Mateusz Gałęziewski.
– Przegraliśmy wygrany mecz. Z jego przebiegu zasłużyliśmy jeżeli nie na wygraną, to co najmniej na remis. W drugiej połowie nie wykorzystaliśmy czterech sytuacji sam na sam z bramkarzem Znicza. Pojedynki z Dariuszem Sobolewskim dwukrotnie przegrał Amadeusz Polak, a po jednym razie Daniel Kamiński i Mateusz Gałęziewski – informuje Michał Zawadzki (Błękitni)
Pierwszy wiosenny punkt, remisując 2:2 (1:0) z prowadzoną przez kłobucczanina Wojciecha Kozaka Pogonią Blachownia, zdobyła Oksza Łobodno, dla której dwukrotnie celnie przymierzył Przemysław Zakrzewski. Goście odpowiedzieli golami Jakuba Czerwa oraz, w 85. minucie, Przemysława Makowskiego. Prowadzący 2:0 (1:0) po celnych strzałach Szymona Idzikowskiego i Tomasza Pełki Naprzód Ostrowy ostatecznie 2:2 zremisował z Orłem Kiedrzyn, dla którego kontaktowego gola zdobył w 80. minucie Kamil Marczyk, a do wyrównania doprowadził 10 minut później Sebastian Stasik. Ciągle na pierwszą ligową zdobycz czeka znacznie wzmocniony i przemeblowany (m.in. Grzegorz Łebek, Eryk Paruzel, Dawid Wojtyra, Mariusz Szleper, Rafał Machura, Robert Wręczycki, Patryk Kuc, Krzysztof Dymarek czy grający trener Przemysław Zachwyc) przed piłkarską wiosną Maraton Walenczów. Tym razem Maraton nieznacznie – 1:2 (0:1) – uległ prowadzącemu w tabeli Płomieniowi Czarny Las. Dla gości prowadzenie uzyskał w 33. minucie Łukasz Skrzypczyk. Na 2:0 podwyższył w 69. minucie Tomasz Stefański, a rozmiary porażki zmniejszył sześć minut później Przemysław Zachwyc.
W najciekawszym meczu najbliższej, XVII kolejki (02.04., 17.00) wicelider Olimpia Truskolasy zmierzy się z prowadzącym w tabeli Płomieniem Czarny Las, z którym jesienią przegrała 1:4.
W grupie drugiej liderujący LZS Mrzygłód po trzech bramkach niezawodnego Piotra Prusko 3:1 (2:1) wygrał na wyjeździe z przedostatnią w tabeli Wartą Zawada. Pięć punktów mniej posiada Sokół Olsztyn, który w najciekawszym meczu kolejki również 3:1 (2:0) pokonał w Starczy miejscowych Czarnych.
Podczas weekendu piłkarską wiosnę inauguruje A i B klasa lubliniecka. W A klasie niekwestionowanym liderem jest posiadająca komplet 39 punktów Warta Kamieńskie Młyny. W B klasie prowadząca w tabeli Unia Kalety o sześć punktów wyprzedza Płomień Przystajń, który w ważnym niedzielnym (03.04., 16.00) spotkaniu będzie podejmować sąsiadujący w tabeli Orzeł Pawonków. Z powodu wykluczenia z rozgrywek Rozwoju Olszyna B klasa będzie liczyła wiosną zaledwie dziewięć zespołów.

Aktualny stan tabel w najnowszym wydaniu GK lub na e-wydaniu.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiat

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Powiat

Stypendium za przyszłą pracę

Jarosław Jędrysiak21 maja 2024

Rozmawiali o regionalnej drodze rowerowej

Jarosław Jędrysiak19 kwietnia 2024

Nie daj się zrobić „na pompę”

Jarosław Jędrysiak15 kwietnia 2024

Jak poprawnie głosować?

Jarosław Jędrysiak7 kwietnia 2024

„Bezpieczny cyklista”

Jarosław Jędrysiak30 marca 2024

Pijany kierowca traci swój pojazd

Jarosław Jędrysiak27 marca 2024