Powiat, Piła, Zamłynie, Kuleje, Wręczyca Wielka

Nie planują chodnika, bo nie było petycji?

Henryk Kiepura twierdzi, że nadal nie dotarło do niego żadne pismo ze strony mieszkańców, które mogłoby być podstawą do rozpoczęcia działań w kierunku budowy chodnika lub ścieżki.
PIOTR WIEWIÓRA
Nie planują chodnika, bo nie było petycji?

PROBLEM. Latem zwróciła się do GK grupa mieszkańców, zbulwersowanych, że w ramach przebudowy ciągu dróg powiatowych nie zaplanowano ścieżki pieszo-rowerowej lub przynajmniej chodnika od Kulejów do Piły. Starosta kłobucki deklarował wówczas, że jest otwarty na propozycje, ale na budowę chodnika się niestety nie zanosi. – Nikt się do nas nie zgłosił – mówi

 
Piotr Wiewióra
 
Pismo odnosiło się do inwestycji dotyczącej przebudowy w sumie 11 km dróg powiatowych od Truskolas przez Kuleje, Nowiny, Bór Zapilski aż do Piły I, która była realizowana przy udziale ministerialnej dotacji. Podpisali się pod nim mieszkańcy Piły, Zamłynia i Brzezinek. Chodziło im głównie o jeden problematyczny fragment.
– Na tak niebezpieczny odcinek, jakim jest Zamłynie i Piła na wysokości szkoły (przedszkola), władzom gminy zabrakło pieniędzy na chodnik czy ścieżkę rowerową, z której korzystałoby mnóstwo rowerzystów z Kulejów i Brzezinek – alarmowali. – Na tym odcinku kilkukilometrowej prostej samochody i motory osiągają ogromne prędkości. Nagle, zjeżdżając z góry, okazuje się, że jest szkoła, skrzyżowanie, dwa sklepy i przystanek autobusowy – zwracali uwagę, podkreślając, że kierowcy gnają tędy z prędkością nawet 120 km/h.

Czytaj więcej w najnowszym numerze GK lub na e-wydaniu.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiat, Piła, Zamłynie, Kuleje, Wręczyca Wielka

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Powiat, Piła, Zamłynie, Kuleje, Wręczyca Wielka