Krzepice

Na skróty przez osiedle

Spokoju na osiedlowych ulicach nie będzie, jeśli nieformalnie wytworzy się tutaj swego rodzaju wewnętrzna obwodnica czy też skrót do centrum Krzepic. Radny martwi się też, ile jeszcze obciążeń wytrzymają wtedy osiedlowe drogi.
JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Na skróty przez osiedle

PROBLEM. Osiedlowe uliczki z zasady powinny być wolne od dużego ruchu pojazdów. Tymczasem tu zamieniają się w swego rodzaju wewnętrzną obwodnicę. Co robić?

 
Jarosław Jędrysiak
 
Chyba każdy wie, że ruch w centrum Krzepic jest specyficzny, bo główne drogi są tu w większości jednokierunkowe. Aby dojechać z obwodnicy od strony kłobuckiej na drogę do Panek, trzeba pojechać naokoło środkowej części miasta, przez rynek, nadkładając drogi. W dobie powszechnego użytkowania nawigacji automatyczne mapy wskazały jednak wielu kierowcom rozwiązanie alternatywne: dla nich wygodne, dla mieszkańców – już nie. Do drogi w kierunku Panek można krótko dojechać przez osiedle Dąbrowa. Zwiększone natężenie rodzi problem.
– Na osiedlu Dąbrowa występuje strefa zamieszkania. W takiej strefie dzieci do lat siedmiu mają prawo poruszać się bez opieki rodziców. Pieszy ma prawo w każdym momencie i miejscu przejść przez jezdnię. W piątek i sobotę, ale także w tygodniu na ulicach osiedla obserwuje się bardzo wzmożony ruch kołowy. Szczególnie na ulicy Wyspiańskiego. W niektórych dniach tygodnia robi się taka miniobwodnica Krzepic przez osiedle Dąbrowa. Ten ruch jest coraz większy gabarytowo i tonażowo – przestrzegał podczas ostatniej sesji Rafał Balcerzak.

Czytaj więcej w najnowszym numerze GK lub na e-wydaniu.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Krzepice

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Krzepice

Woda i ścieki mocno w górę

Jarosław Jędrysiak19 czerwca 2024

Będzie przebudowa skrzyżowania na obwodnicy

Jarosław Jędrysiak14 czerwca 2024

Budują ulicę

Jarosław Jędrysiak28 maja 2024

Szczegółowo badają warunki w szkole

Jarosław Jędrysiak12 marca 2024

Mierzono pył w powietrzu

Jarosław Jędrysiak2 marca 2024

Omówili zagrożenie wysokim poziomem wody

Jarosław Jędrysiak21 lutego 2024