Natolin

Sadyba chce uruchomić dom pomocy społecznej

Prezes Fundacji Sadyba deklaruje wolę przyjaznej współpracy i koegzystencji nowej placówki opiekuńczej z gminą, powiatem i mieszkańcami - gdy taka placówka powstanie. Szanse są na to spore - a być może wkrótce da się już stwierdzić, że rzecz jest przesądzona.
JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Sadyba chce uruchomić dom pomocy społecznej

INWESTYCJA. Bliski przesądzenia jest dalszy los budynku szkolnego w Natolinie. Może tu powstać dom pomocy społecznej – placówka, z której będą mogły skorzystać nie tylko osoby z gminy Lipie

Jarosław Jędrysiak

O przeznaczeniu gmachu po szkole na cele organizacji domu opieki mówiono już od wielu miesięcy. W tym czasie gminie zgłaszano zainteresowanie uruchomieniem takiej placówki właśnie w Natolinie. Spośród potencjalnych możliwości jako perspektywiczną oceniono propozycję Fundacji Sadyba, która prowadzi już domy pomocy społecznej i ma 10-letnie doświadczenie w tego rodzaju działalności. Ze względu na konkretne potrzeby gminy.
– Bardziej nawet niż na domu pomocy społecznej zależy nam na tym, by funkcjonował tu także zakład opiekuńczo-leczniczy. Mamy w gminie kilkanaście osób, które powinny być pod opieką takiego zakładu, a dopóki nie ma go u nas, musimy wydawać pieniądze publiczne na opiekunki dla takich osób – mówiła podczas sesji 30 marca wójt Bożena Wieloch.
Przedstawiciele gminy – wójt oraz samorządowcy z Natolina – byli z wizytą roboczą w Bystrej (okolica Bielska-Białej), gdzie z bliska przyjrzeli się funkcjonowaniu jednego z DPS-ów Sadyby, powstałego na bazie dawnego ośrodka wypoczynkowego. Wrażenia były pozytywne. Właśnie 30 marca do gminy Lipie przyjechali z rewizytą przedstawiciele fundacji.

Czytaj więcej w najnowszym numerze GK lub na e-wydaniu.

2 komentarze

2 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Natolin

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Natolin

Stara zlewnia mleka straszy

Redakcja4 maja 2017

Dom seniora bliżej

Redakcja7 lutego 2017