Kłobuck

Tynk spada na dzieci

Stan tynku na kominach jest fatalny. Nic dziwnego, że odłamki mogą zsuwać się na ziemię. Rozwiązanie problemu jest w planach. Ale nie na najbliższe dni, a miesiące.
JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Tynk spada na dzieci

ZAGROŻENIE. Odłamki tynku spadającego z jednego z kłobuckich bloków mogą być niebezpieczne – zwłaszcza dla dzieci. Dlaczego nie widzi tego właściciel budynku?

Jarosław Jędrysiak
– Chodzi o blok przy Zielonej 4. Mieszkam w pobliżu i wiem, że wokół tego budynku przebywają i przemieszczają się ludzie. Jednocześnie zaobserwowałem, jak z dachu tego bloku spadają na ziemię odłamki tynku. To dlatego, że w fatalnym stanie są kominy budynku. To z nich odłupuje się ten tynk. Strach na to patrzeć i czekać, aż oderwie się jakiś duży płat i kogoś poważnie zrani. O ile nie stanie się coś jeszcze gorszego – mówi Rafał Świąć. – Według mnie koniecznie ktoś powinien się tym zająć. Najlepiej zanim stanie się coś złego – dodaje nasz rozmówca.
Sprawdzamy na miejscu. Ponad dość stromy dach mającego trzy zamieszkane kondygnacje bloku przy Zielonej 4 rzeczywiście wystają kominy. Są pokryte tynkiem, z którego spora część już odpadła, odsłaniając cegły. Kolejne kawałki tynku, jak naocznie można się przekonać, niezbyt pewnie trzymają się murów. Wydaje się, że kwestią czasu jest, kiedy odpadną i zsuną się po dachu na ziemię.

Czytaj więcej w najnowszym numerze GK lub na e-wydaniu.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck

Łatwiej dojechać nad zalew Zakrzew

Jarosław Jędrysiak16 lipca 2024

Emilia Osadnik ze złotem mistrzostw Polski

Jarosław Jędrysiak15 lipca 2024

Wytańczyli pierwsze miejsce

Jarosław Jędrysiak11 lipca 2024

Budują dla mieszkańców

Jarosław Jędrysiak8 lipca 2024

Kwiaty dla oświaty, świadectwa dla uczniów

Jarosław Jędrysiak3 lipca 2024

Wizyta delegacji z Mościsk w Kłobucku

Jarosław Jędrysiak3 lipca 2024