Kłobuck

Pojadą na mistrzostwa Europy

Aleksandra Koszczyk i Hubert Gloc (KS Wojownik Kłobuck) w Tampere podczas European Taekwondo Championships powalczą o medale.
STANISŁAW WRZESIŃSKI
Pojadą na mistrzostwa Europy

TAEKWON-DO ITF. Utalentowani zawodnicy kłobuckiego Wojownika, Aleksandra Koszczyk i Hubert Gloc, wystąpią podczas rozgrywanych w dniach 28.04-01.05. w Tampere (Finlandia) Mistrzostw Europy Seniorów i Juniorów w Taekwon-do ITF

– Już w niedzielę 17 kwietnia Ola i Hubert udadzą się do Spały na 10-dniowe reprezentacyjne zgrupowanie, a stamtąd bezpośrednio polecą do Finlandii na mistrzowską imprezę – informuje Artur Osuchowski, dumny ze swoich podopiecznych trener kłobuckiego Wojownika.
Aleksandra Koszczyk (1999 r.), która na przełomie grudnia i lutego leczyła kontuzję złamanego śródstopia, wystąpi w Tampere wśród juniorek młodszych, w indywidualnych (do 55 kg) oraz drużynowych walkach. Natomiast jej rówieśnik Hubert Gloc będzie reprezentował Polskę w kategorii juniora młodszego w indywidualnych walkach (do 50 kg).
Przypomnijmy, że Aleksandra Koszczyk i Hubert Gloc to ubiegłoroczni medaliści Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych, a ponadto Koszczyk wywalczyła w listopadzie 2015 roku w Szkocji drużynowe mistrzostwo Europy.
– Mimo że w mistrzostwach Europy obowiązuje system pucharowy, czyli przegrywający walkę odpada, liczę po cichu na miejsce na podium co najmniej jednego z moich podopiecznych. Swoją dotychczasową postawą na treningach oraz sportowymi umiejętnościami zasłużyli na medal mistrzowskiej imprezy – dodaje Osuchowski, mocno ściskając kciuki za swoich podopiecznych. (Sas)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck

Nasze młode tenisistki z ważnym sukcesem

Jarosław Jędrysiak22 maja 2024

Młodzi muzycy konkurują na scenie

Jarosław Jędrysiak20 maja 2024

Starosta i wicestarosta z życzeniami w ZOZ

Jarosław Jędrysiak19 maja 2024

Dobrze uczą śpiewać w Kłobucku

Jarosław Jędrysiak19 maja 2024

Burmistrz dziękował pracownikom służb komunalnych

Jarosław Jędrysiak19 maja 2024

Dzień tych, którzy krzewią czytelnictwo

Jarosław Jędrysiak15 maja 2024