Wręczyca Wielka

Znów nie poskąpili policji

Na stanie wręczyckiego komisariatu są trzy radiowozy. Ostatni - marki KIA Cee'd - trafił do niego we wrześniu.
PIOTR WIEWIÓRA
Znów nie poskąpili policji

FINANSE. Podczas marcowej sesji rada gminy podjęła uchwałę o przekazaniu kolejnych pieniędzy na Fundusz Wsparcia Policji. Dotacja pójdzie na następny oznakowany radiowóz dla miejscowego komisariatu

Przy wsparciu finansowym gminy wręczycka jednostka wzbogaciła się już o dwa nowe samochody służbowe, co stanowi całkiem niezły wynik, biorąc pod uwagę, że funkcjonuje ona dopiero od niespełna siedmiu lat (w latach 2009-2012 jako posterunek). Drugi radiowóz, na którego zakup miejscowe władze przekazały dotację z własnego budżetu, trafił do Wręczycy zaledwie kilka miesięcy temu. Wygląda jednak na to, że w planie są już następne. Na marcowej sesji radni podjęli uchwałę o przekazaniu 22,5 tys. zł na Fundusz Wsparcia Policji, w której wyraźnie zaznaczone jest, że pieniądze mają pójść na nowy oznakowany wóz do dyspozycji komisariatu. Aktualnie dysponuje on trzema radiowozami, w tym jednym nieoznakowanym. Nie jest to może porażający tabor, ale trzeba z drugiej strony pamiętać, że jednostka ma tylko 17-osobową obsadę i zasięg działania ograniczony do gminy Wręczyca Wielka. Następny, który być może niedługo zostanie zakupiony przy udziale gminnej dotacji, raczej nie powiększy zasobów tego komisariatu do czterech samochodów, a zastąpi któryś ze starszych. Jesienią komendant jednostki Robert Wróbel mówił GK, że policjanci jeżdżą dużo, przez co radiowozy już po kilku latach mają setki tysięcy kilometrów na liczniku i w takiej sytuacji często nie nadają się już do dalszej eksploatacji.
O tym, czy starsze się jeszcze nadają, decyduje stacja okręgowa. W przypadku naszego samochodu zdecydowała, że się nie nadaje – mówił komendant o jednym z radiowozów, który we wrześniu zastąpiła nowiutka kia cee’d. (PW)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wręczyca Wielka

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Wręczyca Wielka

Jest wsparcie dla kultury fizycznej

Jarosław Jędrysiak26 maja 2024

Poznali magię nieba w planetarium

Jarosław Jędrysiak21 maja 2024

„Wiem, umiem, rozumiem”

Jarosław Jędrysiak26 kwietnia 2024

Przesadził – to mało powiedziane

Jarosław Jędrysiak13 lutego 2024

Jakie inwestycje w gminie Wręczyca?

Jarosław Jędrysiak31 stycznia 2024

Nasi na Planecie Energii

Jarosław Jędrysiak21 grudnia 2023