Złochowice, Panki

Brązowy medal Mateusza Pawełczaka

Mateusz Pawełczak (z prawej) z brązowym medalem Akademickich Mistrzostw Polski w Biegach Przełajowych w Łodzi.
ARCHIWUM WŁASNE MATEUSZA PAWEŁCZAKA
Brązowy medal Mateusza Pawełczaka

BIEGI PRZEŁAJOWE. Pochodzący ze Złochowic Mateusz Pawełczak (GOKiS Panki) wywalczył podczas rozgrywanych w Łodzi Akademickich Mistrzostwach Polski w Biegach Przełajowych brązowy medal wśród studentów reprezentujących uczelnie o kierunku społeczno-przyrodniczym

Stanisław Wrzesiński
Na przełajowym dystansie 9 km w stawce 128 zawodników Mateusz Pawełczak (AJD Częstochowa) z czasem 32,01 uplasował się na 18. miejscu w klasyfikacji OPEN oraz trzecim wśród studentów reprezentujących uczelnie o kierunku społeczno-przyrodniczym. W tej drugiej kategorii triumfował Rafał Szymborski (SGGW Warszawa/30,23) przed Michałem Bujałem (Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie/31,38). Na czwartym miejscu uplasował się Michał Ławrowski (Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu/32,08). Mateusz Pawełczak, który jest studentem II roku wychowania fizycznego na Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie, wywalczył również wraz z kolegami 33. miejsce w klasyfikacji drużynowej. Brązowy medal wywalczony w Łodzi jest największym dotychczasowym biegowym sukcesem trenującego pod kierunkiem Cezarego Michalskiego utalentowanego zawodnika GOKiS-u, który m.in. na początku tego roku zwyciężył w II Zimowym Maratonie Na Raty w Pankach.
W Łodzi bardzo dobrze zaprezentowali się znani z tras biegowych naszego powiatu reprezentanci Budowlanych Częstochowa, tj. Sylwia Ślęzak (Akademia Jana Długosza), która wywalczyła tytuł wicemistrzowski na dystansie 6 km, oraz Szymon Kotyla (Uniwersytet Medyczny w Łodzi), która był ósmy na 9-kilometrowej trasie. W mistrzowskiej imprezie triumfowali Paulina Kaczyńska (Uniwersytet Szczeciński/3 km) i Angelika Mach (Uniwersytet Warszawski/6km) oraz Patryk Pawłowski (Politechnika Rzeszowska/4,5 km) i Marek Kowalski (Uniwersytet Gdański/9 km)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Złochowice, Panki

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Złochowice, Panki