Kłobuck

„Wrażliwość na słowa” po raz 28.

W powiatowym etapie konkursu wybrano laureatów, którzy pojadą na finał do Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie.
GOK KRZEPICE
„Wrażliwość na słowa” po raz 28.

KONKURS. Kolejna odsłona etapu powiatowego Regionalnych Spotkań Młodych Recytatorów – imprezy o sporej już tradycji – miała miejsce w końcu ubiegłego tygodnia

Konkurs „Wrażliwość na słowa” ma zasięg regionalny i odbywa się wieloetapowo. Najlepsi w eliminacjach szkolnych recytują w konkursach gminnych, a z nich laureaci awansują do etapu powiatowego. Taki właśnie powiatowy etap konkursu odbył się w zeszły czwartek i piątek w Miejskim Ośrodku Kultury w Kłobucku. W bocznej sali przed komisją sędziowską swoje recytacyjne talenty prezentowali tam uczniowie z terenu całego powiatu kłobuckiego. Oceniano w trzech grupach wiekowych: do III klasy podstawówki, klas IV-VI oraz uczniów gimnazjów. W najmłodszej grupie najwyżej oceniona została Wera Łyżniak, w grupie środkowej – Julia Pilśniak, a w najstarszej – Aleksandra Muszyńska. Nie tylko zwyciężczynie mogą się cieszyć dodatkowo z awansu do finału konkursu, jaki przewidziano na drugą połowę tego tygodnia w Częstochowie. Prawo reprezentowania powiatu mają też laureaci miejsc II i III. Poza tym jury przyznało kilka wyróżnień. (jar)

LAUREACI I WYRÓŻNIENI W POWIATOWYM ETAPIE KONKURSU
Klasy 0-III: 1. Wera Łyżniak, SP Więcki; 2. Bartosz Kalus, SP Popów; 3. Anna Mach, GOK Wręczyca oraz Maja Król, SP Panki.
Klasy IV-VI: 1. Julia Pilśniak, GOK Krzepice; 2. Julia Grzyb, SP Panki oraz Emilia Gancarek, SP nr 1 w Kłobucku; 3. Jakub Grabowski, SP w Popowie. Wyróżnienie: Roksana Wypych, GOK Krzepice.
Klasy gimnazjum: 1. Aleksandra Muszyńska, GOK Krzepice; 2. Szymon Balcerzak, Gimnazjum w Opatowie. Wyróżnienie: Przemysław Pluta, Gimnazjum w Kłobucku oraz Jakub Kępa, GOK Wręczyca.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck

Samorządowe budynki przestaną kopcić

Jarosław Jędrysiak14 kwietnia 2024

Fotografowali wiosnę

Jarosław Jędrysiak10 kwietnia 2024

Rusza wielka inwestycja pod Kłobuckiem

Jarosław Jędrysiak31 marca 2024

Przedszkolaki gośćmi w szkole

Jarosław Jędrysiak26 marca 2024

Są środki na bezcenny zabytek

Jarosław Jędrysiak25 marca 2024

Wkrótce decyzja o budowie drogi wojewódzkiej 491

Jarosław Jędrysiak24 marca 2024