Kłobuck

Karol – zdolny matematyk

Uczeń z Kłobucka został laureatem wojewódzkiego konkursu matematycznego.
SP NR 1 KŁOBUCK
Karol – zdolny matematyk

KONKURS. Takie sukcesy stają się udziałem tylko najlepszych. Karol Bednarski, uczeń klasy VI b Szkoły Podstawowej nr 1 im. Władysława Sebyły w Kłobucku, zdobył tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki

To prestiżowy konkurs organizowany przez Kuratorium Oświaty w Katowicach. Uczeń kłobuckiej szkoły znalazł się w gronie jego laureatów i – w towarzystwie dyrektor Aleksandry Klimzy i rodziców – podczas uroczystej gali w Auli Rektoratu Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odebrał z rąk Śląskiej Kurator Oświaty, Urszuli Bauer, nagrody oraz zaświadczenie uprawniające do zwolnienia z pierwszej części sprawdzianu szóstoklasistów.
Karolowi Bednarskiemu pomagała w przygotowaniach do konkursu szkolna matematyczka, Joanna Surowiec. Nauczycielka sama wskazuje, że sukces ucznia miał solidne podstawy.
– Udział Karola w trzyetapowym Wojewódzkim Konkursie Matematycznym zakończył się sukcesem dzięki ogromnemu zaangażowaniu, pracowitości i solidności chłopca. Także jego rodzice na każdym etapie przygotowań wspierali go, doradzali mu i udzielali cennych wskazówek – mówi Surowiec.
Chłopiec wyróżnia się zresztą nie tylko głową do matematyki. Swą szkołę reprezentował wielokrotnie nie tylko w konkursach przedmiotowych, ale i w zawodach sportowych – także takich o zasięgu międzynarodowym. Z sukcesami. Bardzo dobre i celujące wyniki w nauce oraz wzorową postawę ucznia doceniło też rodzinne miasto – Karol otrzymał stypendium burmistrza Kłobucka dla najzdolniejszych uczniów gminy Kłobuck. Jest młodym człowiekiem o wielu pasjach.
– Karol interesuje się ciekawostkami z dziedziny historii i fizyki. Świetnie gra w szachy. W wolnym czasie czyta książki i rozwiązuje zagadki logiczne. Preferuje aktywny wypoczynek, lubi zwiedzać i poznawać nowe miejsca. Dużo czasu poświęca swojej młodszej siostrze, Hani – opisuje zdolnego ucznia inna z nauczycielek, Jolanta Filipiak. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck

Szkolna świetlica ukończona i otwarta

Jarosław Jędrysiak10 czerwca 2024

Słowa uznania dla działaczy kultury

Jarosław Jędrysiak9 czerwca 2024

Już projektują nowy żłobek w Kłobucku!

Jarosław Jędrysiak26 maja 2024

Iga Kozacka na 61. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu

Redakcja25 maja 2024

Nasze młode tenisistki z ważnym sukcesem

Jarosław Jędrysiak22 maja 2024

Młodzi muzycy konkurują na scenie

Jarosław Jędrysiak20 maja 2024