Powiat, I, II, III i IV liga

Pląskowski przeciwko Mońce

Przemysław Mońka (z lewej) i Łukasz Kmieć podczas rozegranego 15 lipca 2015 roku przedsezonowego sparingu między częstochowskim Rakowem a Puszczą Niepołomice w Truskolasach.
STANISŁAW WRZESIŃSKI
Pląskowski przeciwko Mońce

PIŁKA NOŻNA. W II-ligowym spotkaniu między Gryfem Wejherowo a GKS-em Tychy, zakończonym wynikiem 0:1 (0:0), przez ostatnie ponad pół godziny rywalizowali ze sobą pochodzący z Krzepic wychowankowie miejscowej Liswarty, a w przeszłości również piłkarze częstochowskiego Rakowa Artur Pląskowski (GKS) i Przemysław Mońka (Gryf)

Wypożyczony przed rundą wiosenną tegorocznego sezonu 2015/2016 z Rakowa Przemysław Mońka jest podstawowym obrońcą walczącego o II-ligowe utrzymanie Gryfu Wejherowo. Natomiast Artur Pląskowski jest w GKS-ie Tychy, z którym walczy o I-ligowy awans, zmiennikiem 30-letniego mistrza (Banik Ostrawa) oraz zdobywcy Pucharu Czech (Sigma Ołomuniec) Adama Varadiego.

Zmiany w Rakowie Częstochowa
Dwie ostatnie porażki, tj. kompromitacja na własnym boisku – 1:8 (0:5) – z GKS-em Tychy oraz wyjazdowa przegrana 0:1 (0:1) z bytomską Polonią częstochowskiego Rakowa spowodowała, że trenerski duet Krzysztof Kołaczyk–Przemysław Cecherz podał się do dymisji. Nowym trenerem Rakowa został 41-letni Marek Papszun, który w III-ligowym (grupa łódzko-mazowiecka) Świcie Nowy Dwór Mazowiecki przygotowywał m.in. do rundy wiosennej oraz prowadził w kilku spotkaniach pochodzącego z Kłobucka Krzysztofa Naporę (trafił do Świtu z II-ligowego Radomiaka Radom). W II-ligowym debiucie nowy szkoleniowiec Rakowa bezbramkowo zremisował z Puszczą Niepołomice, która od listopada 2015 roku nie zaznała goryczy porażki. Tym razem całe spotkanie na ławce rezerwowych przesiedział mieszkający w Zamłyniu dotychczas podstawowy defensywny pomocnik Łukasz Kmieć. Krzysztof Kołaczyk został nowym wiceprezesem częstochowskiego klubu, a Przemysław Cecherz szkoleniowcem… Świtu Nowy Dwór Mazowiecki.

Pozostałe rozgrywki
Po drugiej wiosennej porażce 0:2 (0:1) ze Spójnią Landek z IV-ligowym (grupa II) Gwarkiem Ornontowice rozstał się mieszkający w Kłobucku Jarosław Bryś, który jednocześnie został wybrany na kolejną 4-letnią kadencję prezesa Podokręgu Piłki Nożnej w Zabrzu. Walczący o I-ligowe (grupa południowa) utrzymanie UKS AJD Gol Częstochowa (z Pauliną Rokosą z Kawek w składzie) 2:0 pokonał na wyjeździe zajmujący ostatnie miejsce w tabeli Widok Lublin. Wysoko – 0:7 – uległ na wyjeździe liderowi AZS-owi UJ Kraków.
Aleksandra Jędrak (UKS AJD Gol Częstochowa) otrzymała powołanie na zgrupowanie reprezentacji Polski w futsalu kobiet w Warszawie, przygotowujące do międzynarodowego turnieju w Moskwie. (Sas)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiat, I, II, III i IV liga

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Powiat, I, II, III i IV liga

Wyjazdowa wygrana podopiecznych Pawła Ściebury

Stanisław Wrzesiński20 września 2018

Wyrównująca bramka Artura Pląskowskiego

Stanisław Wrzesiński25 sierpnia 2017