Kłobuck

Triumfatorzy z Tampere

Hubert Gloc (pierwszy z prawej) na podium XXII Mistrzostw Europy Juniorów w Taekwon-do ITF (walki do 50 kg) w Tampere (Finlandia).
ARCHIWUM KS WOJOWNIK KŁOBUCK
Triumfatorzy z Tampere

TAEKWONDO ITF. Z sukcesami w postaci dwóch medali powrócili z rozgrywanych od 28 kwietnia do 1 maja w Tampere (Finlandia) XXII Mistrzostw Europy Juniorów oraz XXXI Mistrzostw Europy Seniorów w Taekwon-do ITF Aleksandra Koszczyk i Hubert Gloc, reprezentanci Wojownika Kłobuck

Stanisław Wrzesiński

W mistrzowskiej imprezie na matach w Tampere rywalizowało 495 zawodników z 27 krajów. Polacy po raz kolejny udowodnili, że w taekwon-do ITF w Europie są prawdziwą potęgą, triumfując po raz dwudziesty czwarty w klasyfikacji drużynowej, przed Rumunią i Norwegią. Ponadto liczba wywalczonych przez 62-osobową ekipę Polaków medali (21 złotych, 18 srebrnych i 17 brązowych) nie pozostawia wątpliwości co do ich europejskiej dominacji. Następna w klasyfikacji medalowej Rumunia zdobyła ich wyraźnie mniej, tj. 8 złotych, 6 srebrnych oraz 7 brązowych. Swój udział w znakomitym reprezentacyjnym wyniku punktowym i medalowym mieli również kłobuccy wojownicy: Aleksandra Koszczyk i Hubert Gloc.
– Hubert, który startował w walkach indywidualnych do 50 kg, wywalczył brązowy medal. Podczas mistrzostw, pomimo że zmagał się z kontuzją naderwanego mięśnia dwugłowego uda, której nabawił się podczas dwutygodniowego zgrupowania w Spale, w pięknym stylu pokonał zawodnika z Rosji, jednak w drodze po złoto zatrzymał go zawodnik z Irlandii – informuje Artur Osuchowski, szkoleniowiec kłobuckiego Wojownika. – Aleksandra Koszczyk również rywalizowała w walkach indywidualnych (do 55 kg). W pierwszej walce pokonała zawodniczkę z Rosji. Niestety w walce o strefę medalową musiała uznać wyższość zawodniczki z Rumunii, ostatecznie zajmując miejsce w przedziale 5-8. W tym roku kategoria Oli była bardzo silnie obsadzona. O mistrzowski tytuł walczyło aż 19 zawodniczek. Ola nie wróciła jednak z mistrzostw Europy z pustymi rękami. Trenerzy kadry powołali ją do drużynowej rywalizacji w konkurencji technik specjalnych. Polskie juniorki wykazały się nienaganną techniką i wywalczyły srebrny medal
Start Oli i Huberta, reprezentujących na Mistrzostwach Europy Polskę, jak również ziemię kłobucką, nie byłby możliwy bez dużego zaangażowania ich rodziców, a także sponsorów oraz darczyńców, którzy finansowo wsparli wyjazd do Finlandii.
– W imieniu moich podopiecznych chciałbym serdecznie podziękować gminom Kłobuck i Opatów, a także prywatnym firmom: Arcavia, Minova Arnall sp. z o.o., Maskpol SA, Lovett sp. z o.o. oraz pani Magdalenie Czekaj, którzy pokryli część kosztów wyjazdu na mistrzowską imprezę – dodaje Osuchowski.
Kłobuccy zawodnicy mieli tylko chwilę treningowego oddechu, gdyż przed nimi dwie mistrzowskie imprezy. W dniach 13-15 maja 2016 roku w Nowej Rudzie-Słupicu odbędą się XXII Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych Taekwon-Do ITF 2016, a tydzień później, 20-22 maja w hali sportowej Gimnazjum w Kłobucku zostaną rozegrane XXV Mistrzostwa Polski Juniorów w Taekwon-do ITF, nad którymi patronat prasowy sprawuje „Gazeta Kłobucka”.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck

Już projektują nowy żłobek w Kłobucku!

Jarosław Jędrysiak26 maja 2024

Iga Kozacka na 61. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu

Redakcja25 maja 2024

Nasze młode tenisistki z ważnym sukcesem

Jarosław Jędrysiak22 maja 2024

Młodzi muzycy konkurują na scenie

Jarosław Jędrysiak20 maja 2024

Starosta i wicestarosta z życzeniami w ZOZ

Jarosław Jędrysiak19 maja 2024

Dobrze uczą śpiewać w Kłobucku

Jarosław Jędrysiak19 maja 2024