Ostrowy nad Okszą

Klub sam nie da rady

Przedstawiciele Naprzodu Ostrowy liczą na owocną dyskusję na temat stanu infrastruktury na terenie klubowym - i na pomoc gminy. Sami też nie próżnują i nie skąpią prywatnych środków.
JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Klub sam nie da rady

PROBLEM. Budynek klubu Naprzód Ostrowy zbudowano społecznie, ale dziś już nie przystaje on do wymagań naszych czasów. Wiele udało się klubowiczom zrobić własnymi siłami i z prywatnych środków – ale nie na wszystko ich stać. Do tego ząb czasu poważnie nadgryzł lubiany przez dzieci plac zabaw. Trzeba go było zamknąć. Na nowy – przydałaby się jakaś pomoc gminy

Jarosław Jędrysiak

Klub Naprzód Ostrowy skierował do gminy pismo z prośbą o pomoc w remoncie budynku klubowego oraz placu zabaw, który się na terenie klubowym znajduje. Przedstawiciele klubu przyszli też na posiedzenie rady gminy. Przynieśli zdjęcia. Te obrazujące stan techniczny placu zabaw każą myśleć, że rozsądnie postąpiono, decydując się na zamknięcie obiektu dla dzieci – żeby żadne nie zrobiło sobie krzywdy.
(…)
Lato bez placu zabaw
Plac zabaw na terenie klubowym to obiekt z historią – bo pierwszy taki na terenie gminy Miedźno. Dzieci to miejsce lubią i korzystają z niego chętnie. Przynajmniej korzystały do tej pory – bo, niestety, trwałość urządzeń służących do zabaw jest ograniczona. Mimo regularnych konserwacji po blisko 10 latach sprzęt się zużył. Na tyle poważnie, że nie było innego wyjścia jak podjęcie decyzji o zamknięciu placu dla dzieci. To będzie dla maluchów na pewno niemiła niespodzianka – ale bezpieczeństwo jest ważniejsze.
– Po prostu musimy ten plac zamknąć. To nie chodzi o to, że chcemy tym wywierać na kogokolwiek jakąś presję. Chodzi o bezpieczeństwo dzieci – zapewniał Czyż.

Czytaj więcej w najnowszym numerze GK lub na e-wydaniu.

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostrowy nad Okszą

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Ostrowy nad Okszą

104. urodziny mieszkanki Ostrów nad Okszą

Jarosław Jędrysiak29 maja 2024

Nowa wójt wizytowała budowę

Jarosław Jędrysiak22 maja 2024

Pokłócił się z żoną i pijany prawie zamarzł na skraju lasu

Jarosław Jędrysiak6 grudnia 2023

Ekopracownia pod chmurką

Jarosław Jędrysiak14 czerwca 2023

Ogólnopolski Turniej Eco Cup UKS Tytan Ostrowy

Marcin Syguda29 kwietnia 2023

Turniej siatkarski ECO CUP UKS TYTAN Ostrowy

Redakcja1 kwietnia 2023