Wręczyca Wielka

Nowa komisja mieszkaniowa

Włodzimierz Drążek z Borowego ponownie znalazł się w składzie komisji mieszkaniowej.
PIOTR WIEWIÓRA
Nowa komisja mieszkaniowa

GOSPODARKA. Radni Włodzimierz Drążek, Wiesław Jaszczyk i Ryszard Francik znaleźli się w składzie nowej komisji mieszkaniowej, której zadaniem jest opiniowanie wniosków osób ubiegających się o najem lokali mieszkalnych, wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu gminy

Chodzi o komisję doraźną, która nie obraduje regularnie jak komisje funkcjonujące przy radzie gminy, tylko wtedy, kiedy jest ku temu potrzeba. Taka potrzeba pojawiła się we Wręczycy teraz.
– Przedmiotem działania komisji jest opiniowanie wniosków osób ubiegających się o najem lokali mieszkalnych, wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu gminy. Z uwagi na fakt, iż konieczne jest w najbliższym czasie przydzielenie mieszkań wnioskującym, rada gminy winna powołać nową komisję doraźną, właściwą do zaopiniowania wniosków – czytamy w uzasadnieniu do uchwały, którą radni podjęli na kwietniowej sesji.
Poprzednią uchwałę w tej kwestii rada gminy podjęła dawno, bo we wrześniu 2008 roku. Wówczas zdecydowała, że w skład komisji mają wejść ówcześni radni: Renata Hain, Włodzimierz Drążek i Dorota Fiącek. Dwoje ostatnich członków jest radnymi i obecnej kadencji (Drążek cały czas, Fiącek z przerwą w latach 2010-2014), Renata Hain natomiast nie sprawuje mandatu już od 2010 roku. Dlatego konieczne było powołanie nowego składu, w którym ponownie znalazł się wiceprzewodniczący rady gminy Włodzimierz Drążek, a oprócz niego Wiesław Jaszczyk i Ryszard Francik. (PW)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wręczyca Wielka

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Wręczyca Wielka

Jest wsparcie dla kultury fizycznej

Jarosław Jędrysiak26 maja 2024

Poznali magię nieba w planetarium

Jarosław Jędrysiak21 maja 2024

„Wiem, umiem, rozumiem”

Jarosław Jędrysiak26 kwietnia 2024

Przesadził – to mało powiedziane

Jarosław Jędrysiak13 lutego 2024

Jakie inwestycje w gminie Wręczyca?

Jarosław Jędrysiak31 stycznia 2024

Nasi na Planecie Energii

Jarosław Jędrysiak21 grudnia 2023