Kłobuck

Mała Piłkarska Kadra Czeka

Drużyna Znicza Kłobuck z trenerem Andrzejem Rogaczewskim.
STANISŁAW WRZESIŃSKI

PIŁKA MŁODZIEŻOWA. Znicz Kłobuck triumfował w finale powiatu kłobuckiego VI Ogólnopolskiego Turnieju LZS Piłki Nożnej Chłopców im. Marka Procyszyna „Mała Piłkarska Kadra Czeka” (2003r. i mł.), odbywającym się na orliku w Miedźnie. Na kolejnych miejscach uplasowały się drużyny Olimpii Truskolasy, Pogoni Kamyk i Klubu Sportowego z Panek

W powiatowym finale, rozgrywanym systemem każdy z każdym, Znicz Kłobuck najpierw 1:1 zremisował z Pogonią Kamyk, następnie 3:0 pokonał Olimpię Truskolasy, a na zakończenie turnieju wygrał 2:0 z KS-em Panki. Zwycięska drużyna Znicza Kłobuck wystąpiła w składzie: Piotr Paliwoda (br), Jakub Szczypior, Krzysztof Klecha, Makary Nicer, Dominik Sławuta, Mateusz Dylikowski, Jakub Krugiełka i Kacper Lequang.
Najlepszym strzelcem turnieju (eliminacje i finał) został zdobywca 11 bramek Jakub Szczypior (Znicz).
– Trzy najlepsze drużyny otrzymały puchary, a wszystkie uczestniczące w turnieju zespoły – dyplomy i sprzęt sportowy w postaci piłek – informuje przewodniczący PZ LZS w Kłobucku Grzegorz Garbaciak.
Turniej finałowy poprzedziły dwa turnieje eliminacyjne rozgrywane na orlikach w Miedźnie i Pankach, których zadaniem było wyłonienie czwórki finalistów. W Miedźnie najlepszy był kłobucki Znicz, wyprzedzając Pogoń Kamyk, Naprzód Ostrowy nad Okszą oraz miejscowy Grom. W Pankach zwyciężyła Olimpia Truskolasy przed miejscowym Klubem Sportowym oraz Juniorem Szarlejka. Organizatorami piłkarskich turniejów, w których rywalizowały 6-osobowe drużyny, było Powiatowe Zrzeszenie LZS w Kłobucku, a współorganizatorami KS Grom Miedźno i Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Pankach.
Podopieczni Andrzeja Rogaczewskiego będą reprezentować powiat kłobucki na rozgrywanym we wtorek 7 czerwca na obiektach sportowych LKS-u Pasjonat Dankowice k. Bielska-Białej finale województwa śląskiego „Małej Piłkarskiej Kadry Czeka”.
W poniedziałek (06.06., 16.30) na dwóch boiskach Pogoni Kamyk odbędzie się natomiast finał powiatowy XXXII Ogólnopolskiego Turnieju LZS Chłopców „Piłkarska Kadra Czeka” im. Stanisława Tymowicza (2001 r. i mł.). W powiatowym finale (zespoły 11-osobowe) zagrają: Grom Miedźno, Olimpia Truskolasy, KS Panki, Liswarta Popów, Płomień Przystajń i Pogoń Kamyk. Zwycięska drużyna będzie reprezentować powiat kłobucki w finale województwa śląskiego, który zostanie rozegrany w połowie czerwca na boiskach IV-ligowego Krupińskiego Suszec. (Sas)