Kłobuck

Kłobuccy mistrzowie rakiet

Mateusz Drzyzga, Jan Sołtysiak i Kacper Młyńczyk z kłobuckiego gimnazjum - zdobywcy szóstego miejsca w drużynowych Mistrzostwach Śląska Szkolnego Związku Sportowego Gimnazjów w Tenisie Stołowym w Zawierciu.
ARCH.
Kłobuccy mistrzowie rakiet

TENIS STOŁOWY. Mateusz Drzyzga, Jan Sołtysiak i Kacper Młyńczyk z kłobuckiego gimnazjum wywalczyli szóste miejsce w drużynowych Mistrzostwach Śląska Szkolnego Związku Sportowego Gimnazjów w Tenisie Stołowym w Zawierciu

W mistrzostwach startowało 16 drużyn szkolnych wyłonionych we wcześniejszych eliminacjach. W drodze do finału wojewódzkiego nasi tenisiści triumfowali w drużynowych mistrzostwach powiatu kłobuckiego w Krzepicach – tytuł indywidualnego mistrza powiatu wywalczył Jan Sołtysiak. Następnym etapem był półfinał mistrzostw Śląska, rozgrywany w Poczesnej, gdzie także zdecydowanie zwyciężyli zarówno w klasyfikacji drużynowej, jak i indywidualnej. Mistrzem rejonu częstochowskiego został Mateusz Drzyzga.
Zawodnicy trenują na co dzień w sekcji tenisa stołowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kłobucku. Wyczyn kłobuckich gimnazjalistów jest najcenniejszym tegorocznym sukcesem spośród wszystkich szkół naszego powiatu, biorąc pod uwagę wszystkie dyscypliny rozgrywane w ramach współzawodnictwa szkolnego związku sportowego 2015 / 2016. Podobny sukces szczebla wojewódzkiego zanotowali także pingpongiści kłobuckiego Zespołu Szkół nr 1 z liderem drużyny Karolem Wydmuchem, którzy po podwójnym: drużynowym i indywidualnym zwycięstwie w mistrzostwach powiatu oraz półfinałach mistrzostw Śląska wywalczyli ostatecznie IX miejsce w finale wojewódzkim w Dąbrowie Górniczej. (red)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck

Już projektują nowy żłobek w Kłobucku!

Jarosław Jędrysiak26 maja 2024

Iga Kozacka na 61. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu

Redakcja25 maja 2024

Nasze młode tenisistki z ważnym sukcesem

Jarosław Jędrysiak22 maja 2024

Młodzi muzycy konkurują na scenie

Jarosław Jędrysiak20 maja 2024

Starosta i wicestarosta z życzeniami w ZOZ

Jarosław Jędrysiak19 maja 2024

Dobrze uczą śpiewać w Kłobucku

Jarosław Jędrysiak19 maja 2024