Krzepice

Ukraińcy triumfują w Biegu Krzepkich

W kategorii wiekowej 16-29 lat całe podium zajęli reprezentanci Klubu Biegacza „Florian” z Zajączek Drugich. Od lewej: Mateusz Pawełczak (II miejsce), Jarosław Grabowski (I miejsce) i Dominik Sas (III miejsce).
STANISŁAW WRZESIŃSKI
Ukraińcy triumfują w Biegu Krzepkich

BIEGANIE. Reprezentanci Ukrainy, Swietlana Olijnyk (Winnica) i Paweł Veretskyi (Donieck), zwyciężyli na 10-kilometrowej trasie XXIII Ogólnopolskiego Biegu Krzepkich w Krzepicach. Na piątym miejscu przybiegł mieszkaniec Lutrowskiego Jarosław Grabowski (KB Florian Zajączki Drugie). W najlepszej dziesiąte finiszowało jeszcze dwóch jego klubowych kolegów: Mateusz Pawełczak (Złochowice) oraz Dominik Sas (Starokrzepice)

Stanisław Wrzesiński

Wśród kobiet na dziesiątym miejscu linię mety minęła Julia Pyrak (Kuźniczka/GOKiS Panki), która kilka minut wcześniej zajęła drugie miejsce w biegu gimnazjalistek na 1200 metrów. Na ostatnim, 135. miejscu przybiegł jeden z twórców Biegu Krzepkich, 70-letni Witold Pawłowski (Liswarta Krzepice). W stawce 135 uczestników ogólnopolski bieg ukończyło 18 kobiet. Na trasie widoczni byli członkowie Niezależnej Grupy Biegowej z Kłobucka, Klubu Biegacza Florian Zajączki Drugie czy GOKiS-u Panki. Wszyscy uczestnicy biegu głównego po minięciu linii mety otrzymali pamiątkowe koszulki i medale. W Mili Krzepickiej (1609 metrów) zwyciężyli: Martyna Ligendza (Sternalice) i Damian Skupiński (Wieluń). W klasyfikacji mieszkańców miasta i gminy Krzepice najlepsi okazali się Julia Pyrak i Jarosław Grabowski. W ramach Biegu Krzepkich odbyło się również dwanaście biegów przedszkolaka, dzieci i młodzieży.
Najlepszym nagrody finansowe, puchary, statuetki, medale i dyplomy wręczali przedstawiciele władz gminnych (m.in. przewodniczący rady miejskiej Mateusz Kluba, burmistrz Krystian Kotynia i sekretarz gminy Zbigniew Sosin) i powiatowych (m.in. starosta i wicestarosta kłobucki Henryk Kiepura i Maciej Biernacki) wraz z dyrektorem biegu Markiem Spaczyńskim oraz pochodzącym z Krzepic znanym kardiochirurgiem, dyrektorem Centrum Chorób Serca w Zabrzu, Marianem Zembalą. Głównymi organizatorami XXIII edycji biegu byli: MGLKS „Liswarta” i Urząd Miejski w Krzepicach, Starostwo Powiatowe i LGD „Zielony Wierzchołek Śląska” w Kłobucku.

Galeria

Wyniki w najbliższym, piątkowym numerze GK lub na e-wydaniu.

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Krzepice

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Krzepice

Szczegółowo badają warunki w szkole

Jarosław Jędrysiak12 marca 2024

Mierzono pył w powietrzu

Jarosław Jędrysiak2 marca 2024

Omówili zagrożenie wysokim poziomem wody

Jarosław Jędrysiak21 lutego 2024

Ferie w GOK-u trwają

Jarosław Jędrysiak6 lutego 2024

Debata o bezpieczeństwie w sieci

Jarosław Jędrysiak30 stycznia 2024

Inwestycje na 14,5 miliona złotych

Jarosław Jędrysiak23 stycznia 2024