Zajączki Długie

Zdrowa zabawa na Pikniku Rodzinnym

Uczennice szkoły zaprezentowały swoje umiejętności taneczne.
ARCH.
Zdrowa zabawa na Pikniku Rodzinnym

ZABAWA. W Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Zajączkach Drugich odbył się Dzień Rodziny, połączony z festynem zdrowia. Impreza zgromadziła wielu gości. Jej znaczenie imprezy było tym większe, że promowała zdrowy styl życia

W piękne, słoneczne piątkowe popołudnie dyrektor szkoły Wiesława Karasiak, kadra pedagogiczna, członkowie rady rodziców, pracownicy, uczniowie i ich rodzice oraz mieszkańcy okolic zebrali się na placu szkolnym, by rozpocząć świętowanie. Nie zabrakło również przedstawiciela władz samorządowych w osobie Alicji Chęcińskiej – radnej Rady Miejskiej w Krzepicach.
Występy artystyczne rozpoczęły dziewczęta z klas IV-VI, które zaprezentowały swoje umiejętności taneczne, następnie dzieci z oddziału przedszkolnego przedstawiły zabawną scenkę rodzinną. Wystąpienia uczniów z klas I-III przeplatane były energetyzującymi układami tanecznymi w wykonaniu starszych dziewczynek. Niemałe poruszenie wśród publiczności wywołało wystąpienie Nikodema Wieczorka z klasy III, który pięknie zaśpiewał utwór Kamila Bednarka pt. „Chwile jak te”, przy okazji ujawniając swoje zdolności raperskie. Hitem okazała się niespodzianka dla naszej widowni – inscenizacja „Rzepki” Juliana Tuwima w wykonaniu uczniów z klas IV-VI. Wszyscy zgromadzeni mogli też wysłuchać koncertu w wykonaniu utytułowanej Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Zajączek, która wystąpiła pod batutą kapelmistrza Bogdana Krzaka.
Po części artystycznej odbyła się loteria fantowa, lekcja zumby, liczne rozgrywki sportowe, wesołe konkurencje oraz mecz piłki nożnej. Wielką popularnością cieszyła się strefa zabaw dla dzieci, w której do dyspozycji były: zjeżdżalnia, zamek dmuchany, basen z kulkami. Duże zainteresowanie wzbudził także pokaz strażacki, przygotowany przez ochotników z Zajączek Drugich pod okiem prezesa straży, Ireneusza Owczarka.
Podczas festynu można było skosztować pysznych i zdrowych przekąsek, tradycyjnych potraw i innych produktów zaliczanych do zdrowej żywności, przygotowanych przez dzieci z naszej szkoły i jak zawsze chętnych do współpracy rodziców. Promocja zdrowego stylu życia podczas Festynu Zdrowia polegała także na umożliwieniu skorzystania z porad pielęgniarki szkolnej, a nawet dietetyka. Chętnych do pomiaru poziomu cukru, ciśnienia krwi oraz obliczenia wskaźnika masy ciała – BMI- nie brakowało. (oprac. Rred.)

Galeria

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zajączki Długie

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Zajączki Długie

Zagraniczni biegacze najlepsi w Biegu Zajączkowskim

Stanisław Wrzesiński11 maja 2018

Ukraińska dominacja w Biegu Zajączkowskim

Stanisław Wrzesiński28 maja 2017