Krzepice

Spadł tirem z obwodnicy

Spadł autem z obwodnicy Krzepic. Jak się okazało, był nietrzeźwy. KPP KŁOBUCK
Spadł tirem z obwodnicy

POLICJA. Do groźnego wypadku z udziałem ciężarówki wiozącej kostkę brukową doszło w środę rano na obwodnicy Krzepic. Jak już wiadomo, kierowca nie był tu bez winy

Do zdarzenia doszło tuż przed siódmą rano.
– Kierujący ciągnikiem siodłowym z naczepą 63-letni mieszkaniec powiatu częstochowskiego na łuku drogi zjechał na pobocze, po czym zsunął się ze stromego nasypu, wywracając pojazd z ładunkiem kostki brukowej – relacjonuje wstępne ustalenia policjantów rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku, st. sierż. Kamil Raczyński.
Co ważne, nasyp, na który zsunęło się przewrócone auto, znajdował się tuż obok lokalnej drogi. Wypadek masywnej, wyładowanej kostką brukową ciężarówki stworzył więc zagrożenie nie tylko dla kierowców na drodze obwodnicy Krzepic. Wywróconym do góry kołami autem z naczepą zajęli się strażacy. W tym celu niezbędne było skierowanie na miejsce ciężkiego sprzętu. Do przepompowania wyciekającego paliwa skierowano pluton chemiczny Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Częstochowy. Zdjęciem ciężarówki z nasypu zająć się musiał dźwig skierowany tu ze JRG w Gliwicach. Działaniami strażaków z kilku jednostek państwowych i ochotniczych dowodził brygadier Mariusz Droś.
Szybko okazało się, że kierowca wiozącej kostkę ciężarówki nie jechał na trzeźwo. Przeprowadzone badanie wykazało, że 63-latek znajdował się w stanie po użyciu alkoholu (wg nieoficjalnych danych Kłobuck998 miał prawie 0,4 promila).
Wypadek spowodował przejściowe problemy komunikacyjne. Mieszkańcy Krzepic mogli się w pewnym sensie poczuć jak za dawnych czasów, bo między 11.00 a 12.55 obwodnica była zamknięta, a cały ruch kierowano przez centrum miasta. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Krzepice

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Krzepice

Będzie przebudowa skrzyżowania na obwodnicy

Jarosław Jędrysiak14 czerwca 2024

Budują ulicę

Jarosław Jędrysiak28 maja 2024

Szczegółowo badają warunki w szkole

Jarosław Jędrysiak12 marca 2024

Mierzono pył w powietrzu

Jarosław Jędrysiak2 marca 2024

Omówili zagrożenie wysokim poziomem wody

Jarosław Jędrysiak21 lutego 2024

Ferie w GOK-u trwają

Jarosław Jędrysiak6 lutego 2024