Wręczyca Wielka

„Pani Dulska” rozpoczęła II Wręczyckie Lato Kulturalne „Okno na kulturę 2016”

Magdalena Pietrulewicz zapowiada szereg atrakcji podczas tegorocznej edycji II Wręczyckiego Lata Kulturalnego „Okno na kulturę”.
ARCH.
„Pani Dulska” rozpoczęła II Wręczyckie Lato Kulturalne „Okno na kulturę 2016”

Ruszyło II Wręczyckie Lato Kulturalne. O tym, jakie atrakcje zaplanowano na przełom czerwca i lipca, rozmawiamy z Magdaleną Pietrulewicz, prezesem Stowarzyszenia Wręczyckich Inicjatyw Kulturalnych „Teatr Wręcz”

„Gazeta Kłobucka”: Wręczyckie Lato Kulturalne w tym roku odbędzie się po raz drugi. To dlatego, że poprzednia edycja była wyjątkowo udana?
Magdalena Pietrulewicz: To prawda. W zeszłym roku udało nam się stworzyć niepowtarzalne przedsięwzięcie, które ze względu na swój oddolny charakter spotkało się z bardzo pozytywnym odbiorem. Nasze Stowarzyszenie Wręczyckich Inicjatyw Kulturalnych działa od dwóch lat. Chcemy kontynuować nasze działania. Lato Kulturalne wynika, wydaje nam się, z potrzeby mieszkańców Wręczycy i okolic – jest mała liczba działań plenerowych przygotowanych z myślą również o dorosłych mieszkańcach. W każdym większym ośrodku tego typu przedsięwzięcia są podejmowane. Stowarzyszenie ma członków z ogromnym potencjałem twórczym, wszyscy są chętni do działań na rzecz lokalnej społeczności, dlatego podjęliśmy ryzyko. Choć na pewno to sporo pracy, bo każdy coś robi w życiu zawodowym i prywatnym.

Rozmawiał Jarosław Jędrysiak

Więcej o tegorocznych atrakcjach Wręczyckiego Lata Kulturalnego w dalszej części wywiadu w najnowszym numerze GK lub na e-wydaniu.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wręczyca Wielka

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Wręczyca Wielka

Jest wsparcie dla kultury fizycznej

Jarosław Jędrysiak26 maja 2024

Poznali magię nieba w planetarium

Jarosław Jędrysiak21 maja 2024

„Wiem, umiem, rozumiem”

Jarosław Jędrysiak26 kwietnia 2024

Przesadził – to mało powiedziane

Jarosław Jędrysiak13 lutego 2024

Jakie inwestycje w gminie Wręczyca?

Jarosław Jędrysiak31 stycznia 2024

Nasi na Planecie Energii

Jarosław Jędrysiak21 grudnia 2023