Kłobuck, Dankowice, Głogówek

Drugie miejsce Znicza w wojewódzkim finale

Drużyna Znicza Kłobuck z trenerem Andrzejem Rogaczewskim podczas powiatowego finału VI Ogólnopolskiego Turnieju LZS Piłki Nożnej Chłopców im. Marka Procyszyna „Mała Piłkarska Kadra Czeka” w Miedźnie.
STANISŁAW WRZESIŃSKI
Drugie miejsce Znicza w wojewódzkim finale

PIŁKA MŁODZIEŻOWA. O pewnym niedosycie mogą mówić młodzi piłkarze Znicza Kłobuck po odbywającym się na przepięknym kompleksie boisk w Dankowicach k. Bielska-Białej finale województwa śląskiego VI Ogólnopolskiego Turnieju LZS Piłki Nożnej Chłopców im. Marka Procyszyna „Mała Piłkarska Kadra Czeka” dla rocznika 2003 i młodsi

Stanisław Wrzesiński

Podopieczni Andrzeja Rogaczewskiego na trawiastych boiskach występującego w bielskiej klasie okręgowej Pasjonata Dankowice (który w minionym sezonie 2015/2016 był zarazem piłkarską baza treningową ekstraklasowego Podbeskidzia Bielsko-Biała) wywalczyli drugie miejsce. W pojedynku finałowym nieznacznie (0:1) przegrali z GLKS-em Wilkowice.
– W wojewódzkim finale siedem uczestniczących drużyn najpierw rywalizowało w dwóch grupach eliminacyjnych w czasie 2 x 10 minut. W fazie grupowej wygraliśmy 2:0 z LKS-em Rudnik i 1:0 z Pasjonatem Dankowice oraz 1:1 zremisowaliśmy z LKS-em Mizerów, zajmując pierwsze miejsce w swojej grupie eliminacyjnej. Niestety w pojedynku finałowym z GLKS-em Wilkowice bramkę straciliśmy już w 2. minucie. Pomimo naszej przewagi i meczowej inicjatywy, czego efektem były słupki, a nawet wybicia piłki przez przeciwników z pustej bramki końcowy wynik nie uległ już zmianie. Niestety do finału ogólnopolskiego w Prószkowie (woj. opolskie) awansowała tylko jedna drużyna, czyli zwycięska z Wilkowic. Pewnego rodzaju pocieszeniem jest fakt, że zajmując drugie miejsce w finale województwa śląskiego, graliśmy młodszym (2004) rocznikiem – informuje Andrzej Rogaczewski.
Przypomnijmy, że 30 maja Znicz Kłobuck triumfował w finale powiatowym VI Ogólnopolskiego Turnieju LZS Piłki Nożnej Chłopców im. Marka Procyszyna „Mała Piłkarska Kadra Czeka” w Miedźnie.

Czytaj więcej (m.in. o najnowszych zmianach kadrowych) w najnowszym numerze GK lub na e-wydaniu.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck, Dankowice, Głogówek

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck, Dankowice, Głogówek