Powiat

Jest nowa dyrektor w ZOZ-ie

Od czerwca obowiązki dyrektora ZOZ-u w Kłobucku pełni Joanna Maruszczyk (z prawej).
JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Jest nowa dyrektor w ZOZ-ie

KADRY. Po rozwiązaniu umowy o pracę z dyrektorem Marianem Nowakiem pełnienie obowiązków dyrektora Zespołu Opieki Zdrowotnej w Kłobucku powierzono Joannie Maruszczyk. Będzie też rozpisany konkurs na to stanowisko

Jarosław Jędrysiak

Dyrektor Marian Nowak złożył wypowiedzenie na początku czerwca. Po negocjacjach starosta podpisał z nim porozumienie, na mocy którego okres wypowiedzenia potrwa do końca sierpnia. Jak wiadomo od maja, były już dyrektor ZOZ-u pełni obecnie, po wygranym konkursie, funkcję dyrektora częstochowskiego pogotowia. Zarząd powiatu powierzył pełnienie obowiązków dyrektora ZOZ-u Joannie Maruszczyk.
– Pani dyrektor jest absolwentką Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Od ośmiu lat pracuje w ZOZ w Kłobucku, była kierownikiem jednego z działów. Wcześniej pracowała w oddziale wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia – przedstawił na sesji pełniącą obowiązki dyrektora starosta Henryk Kiepura.
Joannę Maruszczyk oficjalnie wprowadzono na stanowisko, na którym pełni obowiązki dyrektora, 20 czerwca podczas spotkania z udziałem także ustępującego dyrektora Nowaka oraz ordynatorów i kierowników działów w ZOZ-ie.
Podczas czwartkowej sesji pogląd zarządu powiatu na sytuację w ZOZ-ie w Kłobucku przedstawił wicestarosta Maciej Biernacki. Nie omieszkał zasugerować dlaczego.
– Wszyscy państwo ostatnimi czasy mieliście okazję zapoznać się z różnymi artykułami w prasie, z których wynikałoby, że są podejmowane przez zarząd jakieś nadzwyczajne decyzje i działania dotyczące Zespołu Opieki Zdrowotnej w Kłobucku – powiedział wicestarosta.

Czytaj więcej w najnowszym numerze GK lub na e-wydaniu.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiat

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Powiat

Rozmawiali o regionalnej drodze rowerowej

Jarosław Jędrysiak19 kwietnia 2024

Nie daj się zrobić „na pompę”

Jarosław Jędrysiak15 kwietnia 2024

Jak poprawnie głosować?

Jarosław Jędrysiak7 kwietnia 2024

„Bezpieczny cyklista”

Jarosław Jędrysiak30 marca 2024

Pijany kierowca traci swój pojazd

Jarosław Jędrysiak27 marca 2024

Policjantka pomogła mamie znaleźć dziecko

Jarosław Jędrysiak24 marca 2024