Krzepice

O radnym: takie „indywiduum”

– Mam apel, żeby pan jako przewodniczący rady powstrzymał pana Balcerzaka, który jest pierwszym harcownikiem tej rady, który zachowuje się w sposób arogancki. (…) To się, proszę pana, w głowie nie mieści, żeby takie indywiduum w taki sposób zamykało dyskusję – zwrócił się Marek Kajkowski do przewodniczącego Kluby.
ARCH.
O radnym: takie „indywiduum”

KONTROWERSJE. Odkąd w sesjach krzepickiej rady miejskiej uczestniczą regularnie panowie ze stowarzyszenia Semper Veritas, przynajmniej części obrad towarzyszą dość duże emocje. Wydaje się też, że napięcie w relacjach samorząd–stowarzyszenie czasami prowokuje do przekraczania pewnych granic

Niełatwo w artykule oddać klimat sesji, ale mieszkańcy chyba powinni wiedzieć, że przebieg obrad bywa niespokojny – bo emocje raczej nie służą rozsądnym decyzjom. Od ponad pół roku krzepickie sesje przebiegają inaczej niż przez kilka ostatnich lat. Na każdej są mieszkańcy – członkowie stowarzyszenia Semper Veritas, o którym głośno zwłaszcza z racji batalii przeciw biogazowni w Krzepicach.
Mieszkańcom udziela się głosu dopiero pod koniec sesji. W krytyce i formułowaniu negatywnych ocen działalności władz miasta celuje zwłaszcza Marek Kajkowski z Semper Veritas. Nie o krytykę jednak tu chodzi, bo ona jest jak najbardziej dopuszczalna, ale o jej formę.
– Mam apel, żeby pan jako przewodniczący rady powstrzymał pana Balcerzaka, który jest pierwszym harcownikiem tej rady, który zachowuje się w sposób arogancki. Nie zareagował pan na fakt, że w punkcie mówiącym o wolnych wnioskach mieszkańców pan Balcerzak próbował przeciąć dyskusję, zgłaszając wniosek formalny. To się, proszę pana, w głowie nie mieści, żeby takie indywiduum w taki sposób zamykało dyskusję – zwrócił się Kajkowski do przewodniczącego Kluby. (jar)

Czytaj więcej w najnowszym numerze GK lub na e-wydaniu.

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Krzepice

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Krzepice

Nowi sołtysi

Jarosław Jędrysiak16 lipca 2024

Z myślą o strefie ekonomicznej

Jarosław Jędrysiak11 lipca 2024

Uczniowie porządkowali zabytkowy kirkut

Jarosław Jędrysiak27 czerwca 2024

W trosce o bezpieczeństwo dzieci

Jarosław Jędrysiak25 czerwca 2024

Woda i ścieki mocno w górę

Jarosław Jędrysiak19 czerwca 2024

Będzie przebudowa skrzyżowania na obwodnicy

Jarosław Jędrysiak14 czerwca 2024