Lipie

Świętowali złote gody

Złote gody świętowano w restauracji, a wcześniej w kościele w Dankowie w intencji jubilatów odprawiona została msza święta.
JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Świętowali złote gody

Uroczyście, z udziałem władz gminy, jubileusz 50 lat wspólnego pożycia małżeńskiego świętowali małżonkowie zamieszkujący gminę Lipie

Uroczystość odbyła się 5 lipca i miała dwa główne punkty programu. Najpierw w kościele parafialnym w Dankowie odprawiona została specjalna msza święta w intencji wszystkich jubilatów. Z urokliwej, zabytkowej świątyni wszyscy uczestnicy udali się następnie do podkrzepickiej restauracji, gdzie zorganizowano podniosłą, oficjalną część obchodów jubileuszu. Tu przede wszystkim małżonkom, którzy wspólnie przeżyli 50 lat, wójt gminy Lipie Bożena Wieloch wręczyła Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, które nadane zostały przez prezydenta RP. Rodzinna gmina uzupełniła te zaszczytne ordery upominkami i kwiatami wręczonymi każdej z par obchodzących złote gody. Gmina zadbała też o obecność profesjonalnego fotografa, który uwiecznił ważne chwile jubileuszu, i prasy, która ten szczególny moment w życiu jubilatów odnotowuje na swych łamach. W restauracji czekał na wszystkich toast i poczęstunek. (jar)

ZŁOTE GODY OBCHODZILI:
Janina i Piotr Balonowie (Parzymiechy), Halina i Stefan Bisiowie (Parzymiechy), Bernarda i Jan Cieślakowie (Lindów), Marianna i Sylwester Dyłowie (Rozalin), Jadwiga i Zdzisław Filakowie (Danków), Alicja i Jerzy Gajkowie (Brzózki), Maria i Jan Gancarkowie (Kleśniska), Kazimiera i Adam Hałkowie (Albertów), Irena i Eugeniusz Janeczkowie (Rębielice Szlacheckie), Zdzisława i Józef Janeczkowie (Szyszków), Teresa i Jerzy Judasikowie (Parzymiechy), Henryka i Edward Kasprzakowie (Lipie), Teresa i Tadeusz Kasprzakowie (Lipie), Longina i Zdzisław Kilanowie (Natolin), Genowefa i Daniel Konopkowie (Danków), Stanisława i Józef Kowalczykowie (Zimnowoda), Janina i Stanisław Mrugaczowie (Lipie), Daniela i Józef Niezgodowie (Szyszków), Teresa i Marian Ozgowie (Szyszków), Teresa i Lech Plaminiakowie (Wapiennik), Wiesława i Kazimierz Psikowie (Albertów), Sabina i Aleksy Radkowie (Rębielice Szlacheckie), Zdzisława i Jan Smorągowie (Parzymiechy), Kazimiera i Edward Szczepaniakowie (Parzymiechy), Jadwiga i Stanisław Szlązakowie (Albertów).

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Lipie

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Lipie

Odpowiedzialna pracownica nagrodzona

Jarosław Jędrysiak11 marca 2024

Podali, kto odpowiada za odśnieżanie

Jarosław Jędrysiak7 grudnia 2023

Pojedzie do Doliny Krzemowej

Jarosław Jędrysiak3 lipca 2023

„Być jak Ignacy” w Lipiu

Jarosław Jędrysiak14 czerwca 2023

Tablica pokaże jakość powietrza

Jarosław Jędrysiak30 maja 2023

Gminna aplikacja pomoże z odpadami

Jarosław Jędrysiak17 maja 2023