Krzepice

Cztery Dni Jakubowe

NIEDZIELA. Główny koncert niedzielnego wieczoru – na scenie Cała Góra Barwinków.
JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Cztery Dni Jakubowe

Choć kulminacja przypadła na sobotę i niedzielę, już od czwartku trwały tegoroczne Krzepickie Dni Jakubowe. Jak zwykle połączono w ich programie tradycje, zabawę, sport, kulturę popularną i elitarną

Formuła przypominających połączenie jarmarku z rodzinnym piknikiem i koncertami Dni Jakubowych najwyraźniej przyjęła się, bo w miniony weekend krzepicki rynek wypełnili mieszkańcy miasta i okolicy. Wcześniej jeszcze, w czwartek, miejską imprezę rozpoczęły zawody sportowe, a w piątek – spotkania z muzyką organową i literaturą. W sobotę ruszyły wydarzenia pod ustawioną na rynku sceną. Zagrała orkiestra dęta, wystąpiła Krzepicka Scena Teatralna „Sotie”, a gwiazdą wieczoru był zespół Sami. W niedzielę program wydarzeń na rynku rozpisany był już od południowej sumy odpustowej. Występowali artyści amatorzy m.in. z Krzepic i Kłobucka, pod wieczór – aktorzy. A w finale imprezy koncert dała Cała Góra Barwinków.
Poza tym, co na scenie, cały krzepicki rynek pełen był ruchu, pełen ludzi. Przy dwóch uliczkach ustawiono szereg stoisk m.in. z tradycyjnymi produktami. Były tez warsztaty rzemieślnicze. Wszystko dla stworzenia klimatu dawnego kupiecko-rzemieślniczego miasteczka. Południową część rynku zajęło z kolei małe wesołe miasteczko dla dzieci i kawiarniane miejsca dla dorosłych. Dzięki temu tłum ludzi przemieszczał się to tu, to tam – i cała impreza przypominała bardziej weekendowy piknik niż koncert, co można poczytać za zaletę.
Nieco z atmosfery tych czterech dni staraliśmy się uchwycić na fotografiach, które tu prezentujemy. (jar)

Galeria

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Krzepice

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Krzepice

Budują ulicę

Jarosław Jędrysiak28 maja 2024

Szczegółowo badają warunki w szkole

Jarosław Jędrysiak12 marca 2024

Mierzono pył w powietrzu

Jarosław Jędrysiak2 marca 2024

Omówili zagrożenie wysokim poziomem wody

Jarosław Jędrysiak21 lutego 2024

Ferie w GOK-u trwają

Jarosław Jędrysiak6 lutego 2024

Debata o bezpieczeństwie w sieci

Jarosław Jędrysiak30 stycznia 2024