Kłobuck

Biegają w całej Polsce

Członkowie NGB Kłobuck (od lewej): Krzysztof Głąb, Karolina Skrobek, Dariusz Gutowski, Artur Pelikan, Mariusz Kowalik i Dominik Trzepizur podczas II Półmaratonu Górskiego w Wadowicach.
ARCHIWUM NGB KŁOBUCK

BIEGANIE. W imprezach biegowych, odbywających się na terenie całej Polski, co weekend uczestniczą z sukcesami członkowie największej sekcji biegowej działającej na terenie naszego powiatu, tj. Niezależnej Grupy Biegowej z Kłobucka

Stanisław Wrzesiński

W odbywającym się w wysokiej temperaturze II Półmaratonie Górskim w Wadowicach 11. miejsce wywalczył Artur Pelikan (1:48,36), który jednocześnie był czwarty w kat. wiekowej M18. Krzysztof Głąb (1:58,55) był w tym biegu 40., Dominik Trzepizur (2:09,49) – 101., Mariusz Kowalik (2:11,30) – 109., Dariusz Gutowski (2:25,36) – 172., a Karolina Skrobek (2:46,56) zajęła 268. miejsce. Zwyciężyli Paweł Góralczyk (AZS AWF Kraków/1:38,47) i Iwona Flaga (Eskadra Kraków/1:58,13).

W rozgrywanym leśnymi duktami VI Biegu Kamiennym w Koszwicach, w którym triumfował Jarosław Grabowski (KB Florian Zajączki Drugie), na 81. miejscu przybiegł Roman Matyszczak (50,44). Natomiast na 10-kilometrowej trasie XXVI Biegu Powstania Warszawskiego na 273. miejscu linię mety minął Andrzej Szewczyk (40,43). Triumfował Maciej Badurek (Mińsk Mazowiecki/31,27) oraz znana z uczestnictwa w imprezach biegowych odbywających się w powiecie kłobuckim Karolina Pilarska (Meta Lubliniec/35,47).

Mieszkający w Hutce Damian Borecki wywalczył 186. miejsce w stawce 2422 zawodników podczas morderczego 6-kilometrowego Runmagedonu we Wrocławiu. W I Maratonie w Nowej Wsi k. Mierzęcic, którego crossowa malownicza trasa wiodła przez wzniesienia Wyżyny Śląskiej, Dominik Trzepizur przybiegł na 43. miejscu (4:51,04), a Dariusz Gutowski zajął 46. miejsce (4:53,49). W II Półmaratonie Świętokrzyskim w Nowej Słupi, którego trasa prowadziła czerwonym i czarnym szlakiem turystycznym, z czasem 2:01,15 (19. miejsce) przybiegł Artur Pelikan, a z czasem 2:07,06 (29. miejsce) Mariusz Kowalik.