Natolin, Lipie

Szkoła na sprzedaż. Będzie DPS?

Natolińska „tysiąclatka” jeszcze niedawno zastępczo była użytkowana przez szkołę w Lipiu. Jej przyszłość to najprawdopodobniej przebudowa na dom pomocy społecznej.
JAROSŁĄW JĘDRYSIAK
Szkoła na sprzedaż. Będzie DPS?

INWESTYCJA. Dom pomocy społecznej – oto najbardziej prawdopodobna przyszłość czekająca budynek szkolny w Natolinie. Aby była pewna, zainteresowana obiektem fundacja musi go kupić w przetargu

Jarosław Jędrysiak

O zainteresowaniu Fundacji Sadyba gmachem po szkole w Natolinie pisaliśmy dość szeroko w kwietniu. Fundacja ta prowadzi już domy pomocy społecznej i tu gotowa jest uruchomić kolejny. Gminie z kolei bardzo zależy na tym, aby oprócz DPS-u w Natolinie powstał też zakład opiekuńczo-leczniczy, pod którego opieką mogłyby pozostawać osoby, jakim obecnie trzeba zapewniać dochodzące opiekunki. Między ZOL-em i DPS-em jest też taka różnica, że do tego pierwszego część dokłada NFZ, a nie rodzina czy gmina. Przedstawiciele fundacji w kwietniu wyrażali zrozumienie dla takiego oczekiwania gminy. Na lokalizację placówki w budynku po szkole wyrazili też zgodę mieszkańcy sołectwa Natolin. Wstępnie mówiono o szacunku kosztów sprzedaży obiektu i zarazem kwoty, jaką miałaby zapłacić fundacja. Już po naszym kwietniowym artykule wójt Bożena Wieloch deklarowała podczas jednej z kolejnych sesji, że dla pełnej przejrzystości nieruchomość zostanie wystawiona w przetargu, do którego jako uczestnik będzie mogła przystąpić także Fundacja Sadyba.

Czytaj więcej w najnowszym numerze GK lub na e-wydaniu.

5 komentarzy

5 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Natolin, Lipie

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Natolin, Lipie