Kłobuck

Piąteczka dla Oleczka

Olek Sukiennik z mamą.
JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Piąteczka dla Oleczka

W sobotę w sali Miejskiego Ośrodka Kultury odbyła się impreza charytatywna, podczas której zbierano środki na operację małego Olka Sukiennika

O chłopcu pisaliśmy już na łamach „Gazety Kłobuckiej”. Urodził się bez palców u lewej ręki. Rodzice wciąż dokładają starań, jeżdżą po specjalistach, aby swemu synkowi pomóc i dać mu szansę na korzystanie w życiu z obu dłoni. Nadzieję na to dał im jeden z lekarzy. Problem w tym, że operacja musiałaby się odbyć w Stanach Zjednoczonych, i to już wkrótce, nim Olek stanie się starszy. Jak można zgadnąć – nie jest tania. Na operację i pobyt za oceanem potrzeba 750 tysięcy złotych. Rodzice nie ustają w wysiłkach, aby tę sumę zgromadzić. Liczą na odruch serca dobrych ludzi, którzy zechcą pomóc.
Charytatywny koncert w minioną sobotę w Kłobucku to zaledwie jedno z licznych już przedsięwzięć, które są organizowane z myślą o pomocy Olkowi. To były w sumie cztery koncerty. Wystąpili: Forsal, Arek Kluba, The Missing Part oraz Marcin Czerwiński. Podczas koncertu prowadzona była aukcja atrakcyjnych przedmiotów, a wpływy z niej zasilą konto, gdzie mozolnie gromadzone są środki na operację rączki Olka Sukiennika. Zbierano też datki od każdego, kto przyszedł do MOK-u i zechciał wesprzeć ten charytatywny cel. Sam Olek był w MOK-u w Kłobucku. Wystarczy raz spojrzeć, by mieć pewność, że to rezolutny i pełen witalnej energii chłopiec. Warto postarać się mu pomóc, aby miał szansę na korzystanie z obydwu swych rąk, aby miał równy z innymi dziećmi start w dopiero rozpoczynające się życie.
Sobotni koncert przybliżył tę szansę o mały krok. Tych kroków zostało jednak jeszcze wiele. Kto gotów jest wspomóc operację chłopca, może to zrobić na kilka sposobów. Najprostszy z nich to wysłanie esemesa pod numer 72365 o treści S4250. Jego koszt to 2,46 zł – to zasili pulę środków na operację chłopca. Można też dokonać przelewu na konto Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”. Numer konta to 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615, a koniecznie trzeba wpisać tytuł przelewu: 28495 Sukiennik Aleksander darowizna na pomoc i ochronę zdrowia. Inne sposoby można znaleźć na https://bezpaluszek-oluszek.blogspot.com – tam też można przeczytać więcej o chłopcu i o walce, jaką dla niego toczą z losem jego rodzice. (jar)

Galeria

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck

Już projektują nowy żłobek w Kłobucku!

Jarosław Jędrysiak26 maja 2024

Iga Kozacka na 61. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu

Redakcja25 maja 2024

Nasze młode tenisistki z ważnym sukcesem

Jarosław Jędrysiak22 maja 2024

Młodzi muzycy konkurują na scenie

Jarosław Jędrysiak20 maja 2024

Starosta i wicestarosta z życzeniami w ZOZ

Jarosław Jędrysiak19 maja 2024

Dobrze uczą śpiewać w Kłobucku

Jarosław Jędrysiak19 maja 2024