Powiat

Sprawdź, gdzie jest niebezpiecznie

Już dziś znajdujemy na tej mapie naniesione przez mieszkańców oznaczenia bezpieczeństwa. Ktoś na przykład dostrzegł, że przy Okólnej spożywa się alkohol w miejscu niedozwolonym.
WIKIMEDIA.ORG
Sprawdź, gdzie jest niebezpiecznie

BEZPIECZEŃSTWO. Ruszyła już i jest dostępna dla wszystkich mieszkańców Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Są tam aktualne dane także dla powiatu kłobuckiego

Mapa ma charakter interaktywny i można nie tylko znaleźć na niej informacje o zagrożeniach, ale też zgłosić takowe – jeśli posiada się o nich wiedzę. Znajdziemy ją pod adresem https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html. Są już pierwsze przykłady, że ta forma wymiany informacji między policją i społeczeństwem ma spore szanse przyjąć się i spełnić pokładane w niej nadzieje.
Po co taka mapa policji? Pogłębione rozeznanie co do problemów dostrzeganych w terenie przez samych mieszkańców pozwoli na lepsze i skuteczniejsze rozmieszczenie patroli. Zgłaszane zagrożenia będą regularnie weryfikowane, co doprowadzi do szczegółowego ukazania skali rzeczywistych zagrożeń na terenie powiatu.
To przede wszystkim także świetna sposobność dla mieszkańców, aby podzielić się swymi uwagami na temat bezpieczeństwa. Już dziś znajdujemy na tej mapie naniesione przez mieszkańców oznaczenia bezpieczeństwa. Ktoś na przykład dostrzegł, że przy Okólnej spożywa się alkohol w miejscu niedozwolonym. Ktoś inny odnotował ślady aktów wandalizmu. W jeszcze innym punkcie miasta jako problem zgłoszone zostało niewłaściwe parkowanie. Przy 9 Maja oznaczono miejsce grupowania się nieletnich. Policja tego rodzaju informacje sprawdza i na mapie już widać, co zostało do tej pory potwierdzone, a co znajduje się w fazie weryfikacji. Takie zgłoszenie nie nada się, co prawda, do zaalarmowania policji o nagłym zdarzeniu – tu nadal niezbędny jest telefon pod 997 lub 112 – ale pozwoli zwrócić uwagę na przykład na jakiś długotrwały i męczący problem. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiat

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Powiat

Wkrótce rusza kolejna odsłona programu „Dobry start”

Jarosław Jędrysiak22 czerwca 2024

Zaczną przebudowę drogi wojewódzkiej

Jarosław Jędrysiak19 czerwca 2024

Nagroda dla Zofii Trzepióry-Nogi

Jarosław Jędrysiak19 czerwca 2024

Wykryto 61 wykroczeń

Jarosław Jędrysiak13 czerwca 2024

Sprawdź to, gdy rozpoczynasz nową pracę

Jarosław Jędrysiak13 czerwca 2024

„Zmieścimy się wszyscy”

Jarosław Jędrysiak3 czerwca 2024