Panki

Co się dzieje w Pankach?

Odważną przewodniczącą akurat teraz zajął się ZUS. Ktoś imiennie złożył doniesienie, że nie powinna być na sesji, skoro ma chorobowe. Mimo tego, że lekarz określił, że „może chodzić”.
JAROSŁAW JĘDRYSIAK
Co się dzieje w Pankach?

POLITYKA. Zgodnie z zapowiedziami z sesji grupa radnych podpisała wniosek o referendum w sprawie odwołania wójta gminy. Tymczasem w Pankach wciąż ścierają się strony konfliktu i dochodzi do zdarzeń, które niektórzy interpretują jako zakulisowe rozgrywki w tej najważniejszej obecnie w gminie sprawie

Jarosław Jędrysiak

Pod koniec ostatniej, gorącej sesji rady gminy, którą relacjonowaliśmy w poprzednim numerze, ze strony radnych padły głosy, że jednak warto złożyć wniosek o referendum w sprawie odwołania wójta. Choć tuż po sesji pojawiły się informacje, że radni zaraz po zamknięciu obrad, już po wyjściu mediów, od takiego pomysłu odstąpili, to jednak okazało się, że w rzeczywistości stało się inaczej.

Siedmiu za referendum
W poniedziałek dotarła do nas informacja, że wniosek radnych wpłynął do urzędu gminy. W urzędzie jako osobę upoważnioną do potwierdzenia nam takiej informacji wskazano sekretarz gminy. Ta akurat była zajęta, więc wpłynięcie wniosku potwierdził nam sam wójt Bogdan Praski.
A zupełnie niezależnie – przewodnicząca rady gminy.
– Tak, wniosek taki wpłynął w poniedziałek. Podpisało go 7 radnych. W tej chwili zajmie się tym wnioskiem komisja rewizyjna, ale nie mam jeszcze informacji, kiedy dokładnie to się stanie – mówi Urszula Bujak.
(…)
ZUS-em w przewodniczącą?
Jak pisaliśmy przed tygodniem, przewodnicząca Urszula Bujak jako jedyna zaczęła podczas sesji w ubiegły wtorek rozliczać wójta z jego działań i wypowiedzi w sprawie tak zwanej seksafery. Teraz okazuje się jednak, że nad przewodniczącą już wisiał we wtorek miecz przeznaczenia. W związku z tym, że w ogóle była na wtorkowej sesji.
– Jestem sprawdzana przez ZUS, bo jestem na zwolnieniu lekarskim po operacji. Podejrzewam, że ktoś na mnie doniósł, więc chwilowo wycofałam się ze spraw związanych z wnioskiem o referendum – mówi nam Urszula Bujak.

Więcej w najnowszym numerze GK (39) lub na e-wydaniu.

Zobacz komentarze (1)

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Panki

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Panki

Dzielnicowy sprzątał razem z uczniami

Jarosław Jędrysiak13 maja 2024

Rozbiórka poprawi widoczność

Jarosław Jędrysiak14 marca 2024

Gmina pomoże skorzystać z „Czystego Powietrza”

Jarosław Jędrysiak23 lutego 2024

Wójt przypomina o czyszczeniu przepustów

Jarosław Jędrysiak22 lutego 2024

Chodzą fałszywi inkasenci

Jarosław Jędrysiak20 lutego 2024

Wiadomo, kiedy zgłaszać dzieci do przedszkoli i szkół

Jarosław Jędrysiak12 lutego 2024