Kłobuck

Ukraińcy w POLOmarkecie?

Ukraińcy w POLOmarkecie?

RYNEK PRACY. Gdy opisywaliśmy sprawę korekt umów, jakie POLOmarket ma ze swoimi usługodawcami, pojawił się wątek pracowników z Ukrainy – którzy mogliby, jak wówczas wyrażano obawy, zastępować Polaków. Sprawdzamy, co słychać obecnie w tej sprawie

Sytuacja na rynku pracy zauważalnie zmieniła się od marca, gdy pisaliśmy na ten temat poprzednio. Otwarcie się mówi, że dziś często pracownik „rządzi” rynkiem pracy, a nie pracodawca. Okazuje się, że firma posiadająca pod Kłobuckiem ogromne centrum logistyczne oraz kilka marketów na terenie powiatu kłobuckiego nie odczuwa jakoś szczególnie obecnej sytuacji na rynku pracy.
– Efektywność pozyskiwania pracowników i usługodawców nie uległa w ostatnim czasie większej zmianie. Nasza oferta jest rynkowa – informuje nas Ewa Szul-Skjoeldkrona z biura prasowego POLOmarketu.
Same umowy z usługodawcami, które były głównym tematem naszego zainteresowania wiosną, w ocenie firmy również funkcjonują dobrze. Mimo korekty ich parametrów i stawek za świadczone usługi.
– Stawki były i nadal są na tyle atrakcyjne, że nie mamy problemów ze znalezieniem usługodawców na świadczenie usług, gdzie została dokonana ich weryfikacja – zapewnia rzeczniczka firmy. Istotnym wątkiem, który pojawił się wiosną, była perspektywa zatrudniania przez POLOmarket Ukraińców – jak wówczas się obawiano, w miejsce Polaków, którzy mogą mieć większe wymagania i oczekiwania finansowe. Minęło pół roku, dopytujemy więc, jakie rozmiary przybrała praca obywateli sąsiedniego państwa. Okazuje się, że nie są one szczególnie duże, choć już zauważalne.
– Firma korzysta z agencji pośrednictwa pracy, która zatrudnia pracowników z Ukrainy. Nie można jednak mówić o „zastąpieniu”, a jedynie o wzmocnieniu składu osobowego, w odniesieniu do niektórych czynności magazynowych. Obecnie pracownicy z Ukrainy stanowią nie więcej niż 10% w stosunku do całości załogi – mówi Szul-Skjoeldkrona.
(jar)

Kłobuck

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck

Młodzi muzycy konkurują na scenie

Jarosław Jędrysiak20 maja 2024

Starosta i wicestarosta z życzeniami w ZOZ

Jarosław Jędrysiak19 maja 2024

Dobrze uczą śpiewać w Kłobucku

Jarosław Jędrysiak19 maja 2024

Burmistrz dziękował pracownikom służb komunalnych

Jarosław Jędrysiak19 maja 2024

Dzień tych, którzy krzewią czytelnictwo

Jarosław Jędrysiak15 maja 2024

Burmistrz i radni złożyli ślubowanie

Jarosław Jędrysiak12 maja 2024