Popów

Spłonął we własnym domu

Po ugaszeniu płonącego domu w środku odnaleziono ciało ofiary pożaru.
OSP WĄSOSZ GÓRNY
Spłonął we własnym domu

TRAGEDIA. W sobotę w Popowie doszło do pożaru, w którym śmierć poniósł jeden z mieszkańców wsi

Pożar prywatnego domu rozpoczął się 1 października późnym wieczorem, po dziesiątej.
– O godzinie 22.57 zadysponowano nas do pożaru budynku mieszkalnego w miejscowości Popów przy ulicy Reymonta. Po dojeździe na miejsce zdarzenia przystąpiliśmy do gaszenia i oddymiania budynku. Niestety, po przeszukaniu pogorzeliska znaleziono zwłoki mężczyzny – informuje Tomasz Kocot z jednostki OSP w Wąsoszu.
Informacje te potwierdza nam także rzecznik powiatowej komendy Państwowej Straży Pożarnej w Kłobucku.
– Pożar objął dom jednorodzinny, w którym mieszkali ojciec z synem. W momencie przyjazdu na miejsce strażaków pożar był już mocno rozwinięty, w oknach były płomienie. Akcja gaśnicza trwała do północy. Na miejscy był komendant brygadier Zbigniew Desperak. W czasie przeszukiwania pogorzeliska natrafiono na zwęglone zwłoki. Najprawdopodobniej młodszego z mężczyzn, 31-letniego syna – opisuje nam zdarzenie brygadier Robert Ladra.
W czasie akcji gaśniczej na miejsce dotarła także policja. Funkcjonariusze przystąpili do czynności służbowych zwłaszcza w związku z odnalezieniem ofiary pożaru. Są już pierwsze ustalenia okoliczności zdarzenia.
– W domu mieszkało dwóch mężczyzn, 76-latek i jego 31-letni syn. Starszy z mężczyzn obudził się i zauważył dym i ogień w pomieszczeniach zajmowanych przez syna. Wybiegł z domu i po pomoc zwrócił się do mieszkających obok krewnych. Stamtąd wezwano pomoc. Nie od razu było wiadomo, czy młodszy z mężczyzn w ogóle przebywał w budynku w momencie powstania pożaru. Gdy w pogorzelisku odnaleziono ofiarę pożaru, rozpoczęło się dochodzenie w tej sprawie – mówi nam sierż. szt. Kamil Raczyński, oficer prasowy kłobuckiej policji.
Obecnie dochodzenie jest prowadzone pod nadzorem prokuratury. Jak się dowiadujemy, została zlecona sekcja zwłok ofiary tragicznego pożaru. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Popów

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Popów

Rusza rozbudowa oczyszczalni ścieków

Jarosław Jędrysiak13 maja 2024

Przez wieś jak po drodze ekspresowej

Jarosław Jędrysiak23 kwietnia 2024

Cenna akcja w Popowie

Jarosław Jędrysiak11 kwietnia 2024

Sołtysi są doceniani

Jarosław Jędrysiak20 marca 2024

Ile wydali na inwestycje?

Jarosław Jędrysiak2 marca 2024

60-latka niemal wjechała pod pociąg

Jarosław Jędrysiak27 lutego 2024