Częstochowa

Jamajskie rytmy w Częstochowie

Cała Góra Barwinków należy do najważniejszych wykonawców rodzimej sceny ska/reggae.
TEATR FROM POLAND
Jamajskie rytmy w Częstochowie

KONCERT. W piątek 14 października warto odwiedzić Częstochowę, w mieście tym bowiem wystąpią tego samego wieczoru Cała Góra Barwinków i The Bartenders. Czeka nas żywiołowy wieczór z muzyką reggae i ska

Cała Góra Barwinków gra w obecnym składzie od czternastu lat i w tym czasie dostała się do grona najważniejszych wykonawców polskiej sceny ska/reggae. Zespół nagrał cztery płyty. Ostatnia, zatytułowana „Beat 2 Meet U”, ukazała się w roku 2013. Muzycy mają też na koncie szereg występów telewizyjnych – między innymi podczas XII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i u Kuby Wojewódzkiego, a także w programach „Poplista”, „Kawa czy Herbata” i „Regiony kultury”. Dwa lata temu Cała Góra Barwinków wzięła udział w talent show „X Factor” i odpadła dwa odcinki przed finałem. Zespół gościł też na wielkich festiwalach: dwukrotnie na Woodstocku i raz na Heineken Opener Festival w Gdyni.
The Bartenders spotkali się natomiast dziesięć lat temu w stolicy. Muzyków połączyła fascynacja jamajskimi rytmami z lat 60. i 70. Postanowili skonfrontować je z polską melodyką i tradycją muzyczną. Trafili w dziesiątkę, czego dowodem może być to, że rozchwytywani są przed organizatorów festiwali ska/reggae. Ich debiutancki album „Szumna Sessions” ukazał się trzy lata temu i pozwolił zespołowi zagościć w radiu, a także wyjechać z koncertami za granicę – do Niemiec i Hiszpanii. Jesienią 2015 roku The Bartenders wzięli udział w projekcie „Tribute to Alibabki”. Poszło im tak dobrze, że pół roku później nagrywali piosenki właśnie z legendarnymi Alibabkami. W sierpniu bieżącego roku zespół zaprezentował swoją drugą płytę „Poles are movin’!”.
W tym, że The Bartenders i Cała Góra Barwinków przyjeżdżają do Częstochowy razem, nie ma nic z przypadku. W obu zespołach śpiewa przecież ten sam wokalista – Kuba Kaczmarek. Jego i resztę muzyków usłyszmy 14 października w Galerii Teatr From Poland. Start zaplanowano na 20:00, a bilety kupić można w dniu koncertu za 15 zł. (DN)

Galeria

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Częstochowa

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Częstochowa

W najbliższych latach Częstochowa chce zmienić bulwary Doliny Warty

Marcin Syguda6 grudnia 2022

Trzeba nam dużo prostych słów

Marcin Syguda4 października 2022

Czyn-iąc piękno, finisaż w Galerii Dobrej Sztuki

Marcin Syguda15 września 2022

Inauguracja sezonu w Filharmonii Częstochowskiej

Marcin Syguda15 września 2022

Weekend z 1. urodzinami parku wodnego

Marcin Syguda3 września 2022

Chciała skoczyć z wiaduktu – policjanci zapobiegli tragedii

Marcin Syguda27 sierpnia 2022