Kłobuck

Na zaproszenie europosłanki uczeń zwiedzi europarlament

– Bardzo się cieszę, że nasz uczeń, Jakub Jankowski, dzięki wygranej w konkursie pojedzie do Strasburga – mówi dyrektor ZS nr 2, Elżbieta Sławuta.
MILENA KOŚCIELNIAK
Na zaproszenie europosłanki uczeń zwiedzi europarlament

WYRÓŻNIENIE. To kolejna wizyta studyjna w Strasburgu, którą dla wyróżniającej się młodzieży z naszego regionu ufunduje europoseł Jadwiga Wiśniewska

Tym razem ze sposobności zobaczenia europarlamentu nieco bardziej od kuchni skorzysta Jakub Jankowski, uczeń technikum w Zespole Szkół nr 2 w Kłobucku.
– Kiedy na początku września dotarła do nas informacja z biura pani europoseł, że planowana jest kolejna edycja konkursu, w którym uczeń może wygrać wyjazd do Parlamentu Europejskiego, nie zastanawialiśmy się ani chwili – mówi Milena Kościelniak, która wraz z Anetą Bukalską zorganizowała konkurs w ramach ZS nr 2.
Już rok temu inna uczennica szkoły w ramach nagrody mogła spędzić kilka dni w Brukseli.
– Wróciła pełna wrażeń i zachwycona organizacją. A tym razem w planie jest zwiedzanie zarówno francuskiego Strasburga, jak i niemieckiego Drezna – dodaje Kościelniak.
Warto zaznaczyć, że taki wyjazd studyjny odbywa się bez dodatkowych kosztów dla uczestnika, bo transport, zakwaterowanie, wyżywienie, a także wszelki dodatkowe atrakcje są ufundowane jako elementy nagrody. Nic dziwnego, że wśród uczniów znaleźli się chętni do powalczenia o taką nagrodę. Technicznie odbywa się to tak, że po akceptacji biura europoseł Wiśniewskiej konkurs organizowany jest na miejscu, z udziałem uczniów szkoły. Tu, w „Dwójce”, decyzją szkolnych organizatorek był to konkurs wiedzy o krajach Unii Europejskiej.
– Chętnych nie zabrakło, a ponadto okazali się naprawdę dobrze przygotowani. Do tego stopnia, że trzeba było zorganizować kolejny etap zmagań. Z czwórki finalistów najlepiej poszło Jakubowi i to on już w październiku wyruszy w niezapomnianą podróż – zapowiada Milena Kościelniak. (jar)

Kliknij aby dodać komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kłobuck

Masz jakieś pytanie lub problem dotyczący naszego Tygodnika? Skontaktuj się z naszym biurem! Tel. 514 786 400

Więcej w Kłobuck

Samorządowe budynki przestaną kopcić

Jarosław Jędrysiak14 kwietnia 2024

Fotografowali wiosnę

Jarosław Jędrysiak10 kwietnia 2024

Rusza wielka inwestycja pod Kłobuckiem

Jarosław Jędrysiak31 marca 2024

Przedszkolaki gośćmi w szkole

Jarosław Jędrysiak26 marca 2024

Są środki na bezcenny zabytek

Jarosław Jędrysiak25 marca 2024

Wkrótce decyzja o budowie drogi wojewódzkiej 491

Jarosław Jędrysiak24 marca 2024